На Берегівщині будують сміттєпереробний завод (ФОТО)

Перший на Закарпатті завод механізованої переробки твердих побутових відходів будують на Берегівщині у селі Яноші.

Сміттєпереробного заводу

Ідея про побудову сміттєпереробного заводу виникла ще в 2006 році Адже проблема накопичення сміття ставала щорік складнішою, примножуючи несанкціоновані звалища. Фахівці підрахували, що на Берегівщині щорічно 1 особа продукує 265 кг відходів. Тоді ж було створено перший проект, однак на заваді стали мешканці села. Саме тому у 2008 році у селі було проведено референдум, однак волевиявлення не зібрало потрібної кількості учасників і рішення цього питання знову перейшло до сільради.

Успішний проект затвердили в 2011 році, протягом 2012 року відбувалося листування з європейськими грантодавцями і зрештою 31 січня 2013 року було підписано договірпідтримки. Так, за умовами, 80% будівництва заводу реалізовує ЄС, а різницю сплачують спільно Берегово, РДА та с. Яноші. Бюджет проекту склав 973 523,80 грн., сума гранту ЄС – 876 171,42 грн.

 

Основними заходами проекту є будівництво першої черги заводу механізованої обробкиТПВ потужністю 20 тис. тонн на рік, а також придбання і встановлення на Берегівщині 70 пунктів роздільного збору сміття.

На сьогоднішній день освоєно 8 млн. 300 тис. гривень. Як триває будівництво – дивилися депутати міської ради Берегова разом з мером Золтаном Бабяком. Про це міський голова написав на своїй сторінці у FB

Сьогодні разом з депутатами міської ради здійснили виїзд на територію сміттєпереробного заводу біля с. Яноші. Наразі вже проведено високовольтну лінію, зведена металева конструкція ангару. Також придбано сортувальну лінію. Зазначу, що цей проект здійснюється за підтримки ЄС. Так, вже освоєно 8 млн 300 тис. гривень.

Відправ другу:
Залишіть коментар