Мукачівські депутати звернулися до керівництва країни щодо діяльності професійно-технічних навчальних закладів міста

Враховуючи ситуацію, що склалася після прийняття Державного бюджету України на 2016 рік щодо фінансування професійно-технічних навчальних закладів міста, керуючись ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Мукачівська міська рада вирішила звернутися до Прем’єр-міністра України та Міністра освіти і науки України щодо діяльності професійно-технічних навчальних закладів міста.
DSC_0005
«Після прийняття Верховною Радою України Закону “Про Державний бюджет України на 2016 рік” на місцеві громади покладено обов’язок утримувати заклади професійно-технічної освіти.

12 січня 2016 року Мукачівська міська рада звернулася до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, Міністра освіти і науки України, Закарпатської обласної державної адміністрації з пропозицією віднести видатки на професійно-технічну освіту за рахунок коштів державного бюджету.

04 лютого 2016 року Верховною Радою України ухвалено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти», яким передбачається, що фінансування таких закладів здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету та з бюджетів міст, що є обласними центрами, а також за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету. Даний проект Закону направлено на підпис Президенту України, проте на сьогодні він не підписаний.

Таким чином, на сьогоднішній день чинною залишається стаття 27 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, яка передбачає, що видатки на професійно-технічну освіту плануються в тому числі, і в бюджетах міст обласного значення.

Разом з тим, зазначаємо, що цією ж статтею Кабінету Міністрів України доручено забезпечити передачу з державної власності у комунальну власність відповідних установ, закладів та організацій. Жодних дій зі сторони Кабінету Міністрів України щодо виконання даної статті не вчинено.

Враховуючи вищенаведене та з метою як найшвидшого вирішення питання фінансування закладів професійно-технічної освіти, Мукачівська міська рада вимагає вжити необхідні дії щодо передачі з державної власності у комунальну власність територіальної громади міста Мукачева відповідних установ, закладів та організацій для можливості їх утримання у визначеному законом порядку», – йдеться в тексті звернення.

Мукачівська міськрада

Відправ другу:
Залишіть коментар