МОЗ: "Карантин вихідного дня" можуть ввести з 14 листопада

Із 14 листопада в Україні можуть почати запроваджувати “карантин вихідного дня” у зв’язку зі зростанням кількості хворих на COVID-19. У такому разі, працюватиме лише критична інфраструктура, зокрема продуктові магазини, аптеки та транспорт.

“Це точно не буде на ці вихідні (7-8 листопада — ред.). Ми розуміємо, що треба підготуватися. Я не виключаю, що ми будемо пропонувати це зробити вже з наступних вихідних”, — заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі ток-шоу “Право на владу” на телеканалі “1+1”.

За його словами, транспорт, продуктові магазини та аптеки працюватимуть і на вихідних, оскільки це критична інфраструктура, а завантаження транспорту на вихідних набагато менше. При цьому закриття інших об’єктів “дасть змогу розірвати ланцюг передачі коронавірусу через відсутність спілкування людей один з одним”.

“Коли ми говоримо про протиепідемічні заходи, ми, звичайно, дивимось на ту ситуацію, яка в нас є. І ми чітко розуміємо, що ми не в змозі запровадити повний локдаун, на який пішли деякі європейські країни — не на два тижні, не на три тижні. Саме тому наша пропозиція буде робити такий жорсткий карантин саме на вихідні дні, тобто субота-неділя”, — пояснив Степанов.

Він додав, що на сьогоднішній ранок у лікарнях перебувало 27,5 тисяч громадян і ця цифра у 3,5 разів більше, ніж на на початку вересня.

Відправ другу:
Залишіть коментар