Мінсоцполітики хоче перевести усі субсидії в грошову форму

Міністерство соціальної політики підготувало проект постанови Кабінету міністрів щодо зміни порядку надання житлових субсидій населенню, – повідомляє rbc.ua

Документом пропонується скасувати субсидії в натуральній формі.

Проект документу розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

Як зазначається пояснювальній записці до проекту, наразі діють дві моделі грошової форми надання пільг та субсидій.

Перша – безготівкова форма, за якої кошти перераховуються на рахунок Мінсоцполітики, відкритий в Ощадбанку, звідки спрямовуються банком на рахунки виконавців житлово-комунальних послуг згідно з поданими ними реєстрами про суми нарахованих платежів за спожиті житлово-комунальні послуги.

Друга – готівкова форма, коли готівка виплачується безпосередньо одержувачу на його рахунок відкритий в банківській установі або через відділення “Укрпошти”. В такому випадку розрахунки з підприємствами – надавачами житлово-комунальних послуг проводить споживач (отримувач пільги або субсидії) самостійно.

“Оскільки у січні 2021 року житлову субсидію отримувало майже 2,8 млн домогосподарств, у тому числі у грошовій готівковій формі близько 2,6 млн домогосподарств (понад 92%), є доцільним перейти виключно на грошову готівкову форму її виплати”, – йдеться в документі.

У такому разі громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця самостійно сплачувати вартість фактично спожитої ними послуги з урахуванням виплаченої їм готівкою житлової субсидії.

“При цьому держава, в особі уряду, припиняє виконувати непритаманні їй функції посередника між громадянами та виконавцями житлово-комунальних послуг”, – зазначається в документі.

Відправ другу:
Залишіть коментар