Мінські домовленості – це угода про розподіл України – американський експерт

Мінські угоди Києву нав’язали Німеччина, Франція та Росія. В інтерв’ю кореспонденту Грузинської служби Голосу Америки Курт Волкер поділився своїми думками про останні події в Україні та Грузії, повідомляють Патріоти України. Курт Волкер – авторитетний американський експерт з питань зовнішньої політики.
Мінські домовленості
Він починав свою кар’єру в якості аналітика ЦРУ, потім працював у Держдепартаменті, Раді національної безпеки президента, займав пост постійного представника США при НАТО. Сьогодні він очолює Міжнародний Інституту лідерства при Університеті штату Арізона, заснований впливовим сенатором Джоном Маккейном.

Відповідаючи на питання про підсумки поїздки помічника держсекретаря Вікторії Нуланд до Києва, Курт Волкер не погодився з тими, хто вважає, що США можуть якимось чином “здати” Україну Росії, в тому числі – шляхом нав’язування Києву ідеї федералізації країни. За його словами, Росія прагне до цього сценарію, що дозволило б сходу України мати фактичну незалежність, але навряд чи хтось ще підтримує цю ідею.

За оцінкою експерта, “Угоду, підписану у Мінську в лютому, слід називати не мирними домовленостями, а угодою про розподіл України, яку було нав’язано Києву Німеччиною, Росією і Францією. Зараз дотримання цього розподілу країни відстежується міжнародним співтовариством за допомогою ОБСЄ.

Мінські угоди – не рішення, а проблема, оскільки фактично вони надають легітимність російському вторгненню в Україні, вважає аналітик. Разом з тим, Росія не виконує навіть ці угоди. Волкер висловив припущення, що Москва буде поступально впливати на ситуацію в Україні. Серпень завжди є небезпечним часом, коли Росія може “спробувати що-небудь зробити”.

Серед можливих цілей російської агресії експерт назвав Маріуполь, Одесу, Харків. “Заходу слід бути готовим до цього”, вважає Волкер. Разом з тим, на думку колишнього американського посла, Росія на даному етапі не переслідує конкретних цілей тактичного характеру. Москва дотримується стратегії позиціонування себе як головного і єдиного центру впливу, прагне прив’язати до себе російськомовних громадян в країнах регіону. “Росія хоче домінувати на просторі колишнього Радянського Союзу, приймати рішення в Грузії, Україні, Білорусі та інших країнах” , – заявив експерт.

Нарешті, Москва хоче, щоб її сприймали як глобальну державу, з якою рахуються і консультуються. Своїми діями щодо односторонньої зміни кордону в Грузії Росія намагається відвернути увагу від України, де вона також змінює кордони, вважає Волкер. Москва нагадує країнам Заходу, що їх немає в Грузії, а Росія – є. Крім того, ці дії демонструють можливості Росії захопити, у разі бажання, частину грузинської територію, по якій проходить нафтопровід, або зірвати поставки нафти по ньому.

Грузії не варто відповідати на провокації Росії діями військового характеру. Замість цього, слід залучати міжнародну спільноту в ці питання, таким чином ускладнюючи дії Росії, вважає колишній посол США в НАТО.

Відправ другу:
Залишіть коментар