Майже 400 угорських вчителів Закарпаття отримали грантову підтримку - по 40 тисяч форинтів

Ювілейне вручення вчительских грантів імені Ілони Зріні провели 16-го травня в Берегові, в інституті ім. Ференца Ракоці ІІ.

Десять років тому фонд «Hármashalom» започаткував програму з метою моральної та матеріальної підтримки угорськомовних вчителів віддалених поселень Закарпаття. Цього року 394 вчителів отримали такі гранти – більше ніж коли-небудь раніше. Про це повідомляє видання karpatalja.ma.

Захід розпочався зі співу угорського Гімну, а потім з вітальною промовою виступила голова Спілки угорських педагогів Закарпаття («KMPSZ») Ілдіка Орос. У своєму виступі вона підкреслила, що рух було започатковано ініціативною молоддю, що хотіла бути корисною для своєї нації, тому частину з власної зарплати запропонували на підтримки угорського вчителя на Закарпатті.

Аттіла Іштван Шімон, державний секретар адміністрації Міністерства сільського господарства Угорщини, член-засновник фонду «Hármashalom» розповів, що “протягом останнього десятиліття, майже вісімсот закарпатських вчителів і вихователів дитячих садків отримали гранти”.

Це стало можливим за допомоги простих громадян, підприємств, а також Фонду ім. Габора Бетлена. Цього року фонд надав для програми грантів 20 млн форинтів.

Аттіла Шімон передав пам’ятні грамоти для тих, хто сприяв програмі протягом минулого десятиліття, хто надавав допомогу морально або в матеріально. Серед них Ілдіка Орос, Марія Пуньков, Аттіла Віднянські, Арпад Янош Потапі та Коппані Лелфої (Фонд ім.Габора Бетлена).

Крім цього, держсекретар Угорщини підписав грантові угоди на суму в 21 мільйон форинтів з чотирма закарпатськими угорськими громадськими організаціями, що працюють у сфері сільського господарства та зеленого сільського туризму.

Мukachevo.net

Відправ другу:
Залишіть коментар