Майже 10 гривень: "Закарпатгаз Збут" озвучив ціну на газ у січні

Через подорожчання блакитного палива у Європі протягом останнього місяця ціна на газ компанія вирішила підвищити в січні вартість газу на 12% — до 9,892 грн за кубометр.Про це йдеться на сторінці ТОВ “Закарпатгаз Збут” у мережі Фейсбук.

“З 25 листопада по 24 грудня, на хабі TTF газ подорожчав на 25,7%, а на хабі NCG – на 26,8%. Наразі вартість газу на кордоні України становить в середньому 9000 грн. за 1000 куб м, а ще до ціни додається вартість транспортування магістральними газопроводами та націнка постачальників, яка дозволяє функціонувати центрам обслуговування, контакт- центрам, онлайн-сервісам, здійснювати друк та доставку рахунків тощо”, — пояснюють про нові тарифи у ТОВ “Закарпатгаз Збут”.

Також ТОВ “Закарпатгаз Збут” зазначає, що Асоціація постачальників енергоресурсів неодноразово заявляла, що можливості придбання газу українського видобутку за ринковими цінами штучно обмежені. Продаж ресурсу, який видобувається державними компаніями, відбувається не прозоро.

Експерти з Секретаріату Енергетичного Співтовариства в ЄС неодноразово наголошували на обов’язковості прозорого продажу видобутого в Україні газу через біржу, що дозволить ринку газу в Україні стати більш ліквідним.

Відправ другу:
Залишіть коментар