Лікування хворих краян методом гемодіалізу потребує державної підтримки

На розгляд депутатів Закарпатської облради вноситься внесення змін до Програми розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в області на 2016-2020 роки.
Закарпатська ода
Як інформує розробник цього проекту рішення, на фінансування Заходів згаданої Програми на 2016 рік передбачено кошти у сумі 57 мільйонів гривень.

Окрім того, відповідно до розпорядження КМУ від 16 грудня 2015 року №1340-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2015 рік, та перерозподіл обсягу освітньої і медичної субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам у 2015 році» обласний бюджет Закарпатської області отримав 76,5 млн.грн медичної субвенції, в тому числі: 37,3 млн.грн. цільових видатків на лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет та на лікування методом гемодіалізу.

Відповідно до розпорядження голови Закарпатської ОДА 24 грудня 2015 року № 517 «Про розподіл додаткових обсягів освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету на 2015 рік» вказані обсяги медичної субвенції були розподілені в повному обсязі, а саме:
– 24 261,7 тис.грн. цільові видатки на лікування хворих методом гемодіалізу.
– 13065,0 тис.грн. – цільові видатки на лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет.
Однак, до кінця 2015 року вказані кошти медичної субвенції, у т.ч. цільові видатки на лікування хворих методом гемодіалізу використані не були.

Відповідно до чинного законодавства, залишки медичної субвенції на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовуються у наступному бюджетному періоді для поточного утримання (крім заробітної плати) і оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я та виконання програм у сфері охорони здоров’я з урахуванням цільового призначення субвенції.

Отже, з урахуванням цільового призначення субвенції та необхідності забезпечення лікування хворих методом гемодіалізу у 2016 році необхідно збільшити обсяги видатків на «Програму розвитку та вдосконалення нефрологічної служби в області на 2016-2020 роки», затвердженої рішенням обласної ради від 22.12.2015 №85 у 2016 році на загальну суму 24,2 млн.грн.

– Програмний гемодіаліз або так звана штучна нирка – це вартісні процедури. Тому такі хворі потребують підтримки держави. Фахівці кажуть, якщо пацієнт двічі пропустить цю процедуру – шанси на виживання невеликі. Тому ми однозначно повинні допомагати таким нашим краянам всіма можливими способами, – каже голова облради Михайло Рівіс.

Прес-служба Закарпатської облради

Відправ другу:
Залишіть коментар