Легалізація заробітної плати – гарантія гідного соціального захисту працівників

Дфс
У процесі сучасного оновлення, модернізування та реформування соціально-економічних відносин в Україні гострою та актуальною залишається проблема легалізації заробітної плати. Сьогодні з метою отримання більшого прибутку деякі з суб’єктів господарської діяльності навмисно відходять від букви закону, ухиляються від сплати податків та використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин, пропонуючи останнім виплати «у конвертах».

Хустська ОДПІ повідомляє, що 24 грудня 2015 року Верховна рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». Зокрема внесено зміни в частині єдиного соціального внесу на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Слід наголосити, що у 2016 році роботодавці сплачуватимуть до державної казни 22% єдиного соціального внеску, замість 36,7%-49,7%, які діяли до 2016 року. 3,6% ЄСВ, які стягувалися із зарплат працівників, скасовуються. При цьому підвищується максимальна величина бази нарахування ЄСВ із 17 до 25 мінімальних заробітних плат.

З метою усунення причин, які створюють передумови для мінімізації заробітної плати, фахівцями Хустської ОДПІ постійно проводиться роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання регіону. Працівники контролюючого органу приділяють особливу увагу виявленню схем та механізмів її невиплат, погашенню заборгованості та перерахуванню податку з доходів фізичних осіб в бюджет, оформленню найманих працівників відповідно до чинного законодавства. Вирішення проблеми із легалізації заробітної плати можливе тільки завдяки спільним зусиллям, співпраці держави, суб’єктів господарювання-роботодавців і самих працівників.

Слід наголосити, що нарахування заробітної плати без декларування та сплати встановлених податків i зборів є порушенням Законів України, яке передбачає адмiнiстративну та кримінальну відповідальність.

За матеріалами Хустської ОДПІ

Відправ другу:
Залишіть коментар