Критична ситуація через недостатні та неритмічні поставки імунобіологічних препаратів для вакцинації дітей – неприпустима!

Закарпатські депутати звернулися до Президента України Петра Порошенка та Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова з приводу складної ситуації з імунобіологічними препаратами.
1 (2)
У краї, як і загалом в Україні, склалася критична ситуація із забезпеченням медичними та імунобіологічними препаратами, закупленими за кошти Державного бюджету України, для надання медичної допомоги хворим та проведення обов’язкових профілактичних щеплень мешканцям Закарпатської області. Упродовж декількох років спостерігається погіршення стану забезпечення імунобіологічними препаратами Закарпатської області. Якщо у 2010-2011 роках забезпечення становило 80-90% потреби, то у 2014 році цей показник знизився до 12,7%.

У зв’язку із недостатніми та неритмічними поставками в область імунобіологічних препаратів заклади охорони здоров’я не мають можливості забезпечити безперервне проведення вакцинації новонароджених і дітей першого року життя та в запланованому обсязі здійснювати імунізацію дітей віком до року, які підлягають вакцинації проти туберкульозу, дифтерії, кашлюку та правця.

Станом на сьогодні склалася вкрай критична ситуація зі своєчасною поставкою вакцин, зокрема для безперервного проведення вакцинації новонародженим та дітям першого року життя. До прикладу, за рахунок коштів 2014 року було поставлено усього 5 тисяч доз вакцини БЦЖ польського виробництва, наразі ця вакцина відсутня, із пологових відділень новонароджені виписуються не вакцинованими проти туберкульозу.

Аналогічна ситуація має місце з іншими імунобіологічними препаратами, а епізодичне придбання в аптечній мережі деяких вакцин за кошти фізичних осіб суттєво не впливає на стан імунопрофілактики населення.

Критична ситуація склалася також із забезпеченням хворих інших категорій. Зокрема, вкрай тривожною є ситуація з поставками лікарських препаратів для хворих на туберкульоз, гемофілію, онкологічні захворювання, ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. Це посилює і так доволі значну соціальну напругу.

– Разом з Геннадієм Геннадійовичем ми докладаємо всіх зусиль для вирішення цих проблем. Проте в силу як фінансових, так і нормативних обмежень, здійснити повний обсяг необхідного медикаментозного забезпечення населення місцева влада не в змозі, – зауважив голова Закарпатської облради Михайло Рівіс.

У зв’язку з цим, депутати обласної ради просять сприяти оперативному вирішенню питань централізованого забезпечення життєво необхідними препаратами та вакцинами в рамках реалізації медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру.

Прес-служба Закарпатської облради

Відправ другу:
Залишіть коментар