"Кримські зізнання" Путіна можуть передувати відкритому вторгненню - експерт

Зізнання президента РФ Володимира Путіна про участь російських військових в анексії Криму можуть свідчити про завершення етапу “гібридної” війни проти України та підготовку до прямого воєнного вторгнення.

Про це заявив президент Центру глобалістики “Стратегія XXI” Михайло Гончар під час прес-конференції в Укрінформі.

“Небезпечним синдромом, на мій погляд, є нещодавнє “кримське зізнання” чи “одкровення” Путіна, яке підтверджує те, що і так всі знали. Але це говорить про те, що, напевне, гібридна фаза війни завершується і, з огляду на ось таку безпорадну, чи мляву, аморфну реакцію Заходу, Кремль готується до прямого воєнного вторгнення”, – сказав він.
При цьому, визнанням участі російських військових в анексії Криму Кремль намагається прозондувати реакцію Заходу на такого роду зізнання, щоб спрогнозувати, якою буде реакція на пряме та відкрите вторгнення. Передусім, важливою є реакція американського Сенату, переконаний експерт. За робочою гіпотезою Кремля, вона буде приблизно такою ж – “глибока занепокоєність, глибока занепокоєність”.

“Те, що у цьому 4-годинному фільмі прозвучало і було показано, воно є ніби таким резюме: що для Росії більше немає потреби приховувати, що проти України ведеться війна. Рік вони це приховували. Пам’ятаєте, минулого року були там казочки про оснащення “зелених чоловічків” з місцевого супермаркету і що це сили самооборони і ніякі не російські військові. І ця лінія витримувалася практично протягом року. Чому? Тому, що тестувалася реакція Заходу – на що і як далеко здатний піти Захід. І коли було досягнуто, на погляд Кремля, бажаної реакції Заходу і та, яка більшою мірою співпадає з реальним прогнозом, що реакція все таки буде десь у вербальних межах, можливі якісь санкції, такого некомфортного рівня, але не зупиняючого характеру, що власне і відбулося”, – наголосив президент Центру глобалістики “Стратегія XXI”.

Відправ другу:
Залишіть коментар