Кому і за яких обставин обов'язково робити тест на Covid-19: роз'яснення НСЗУ

Про це інформують на сторінці Закарпатського обласного центру громадського здоров’я.

Роз’яснення НСЗУ 27.02.21:

Зараз лікар первинної ланки може призначити тест на коронавірус пацієнту не лише з симптомами COVID-19 та пневмонії, а й з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції. Також до пакету первинної медичної допомоги додано тестування методом експрес-діагностики – швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Роз’яснюємо, в яких випадках який саме тест потрібно робити. Ось що потрібно знати.

Будь-який аналіз, швидкий тест, ПЛР-тест пацієнту призначає не він сам собі, а його сімейний лікар, терапевт або педіатр. Дотримуйтесь рекомендацій вашого лікаря.

Медичні працівники можуть виїжджати додому до тих пацієнтів, які самостійно не в змозі дістатися до амбулаторії чи іншого пункту тестування.

Вдома чи за місцем надання послуги, пацієнту, який має направлення, зроблять відбір зразків матеріалів для швидкого тестування на антиген SARS-CoV-2 або для ПЛР. Це – незалежно від наявності декларації про вибір лікаря, який надає ПМД.

Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять пацієнтам:

– з підозрою на COVID-19;
– з ознаками тяжкого гострого респіраторого синдрому;
– з ознаками пневмонії;
– які підлягають плановій госпіталізації;
– які були у тісному контакті з хворим на COVID-19;
– що повертаються з регіонів зі значним розповсюдженням COVID-19.

Є випадки, коли результат експрес-тесту потребує підтвердження ПЛР і коли – не потребує. Зокрема:

Позитивний результат швидкого тесту НЕ МАЄ БУТИ ПІДТВЕРДЖЕНИЙ за допомогою ПЛР-тесту, коли лікар бачить, що пацієнт відповідає визначенню підозрілого або ймовірного випадка захворювання на COVID-19;

Позитивний результат швидкого тесту МАЄ БУТИ ПІДТВЕРДЖЕНИЙ за допомогою ПЛР-тесту, коли лікар не діагностує підозру або ймовірний COVID-19 у пацієнта за симптомами;

Якщо швидкий тест показав негативний результат, то лікар призначить ПЛР-тест у випадку, коли пацієнт має симптоми підозрілого або ймовірного випадків на COVID-19.

Про тих, кому обов’язково робити ПЛР-тест:

-пацієнтам, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії, яким не проводився скринінговий швидкий тест та/або тест методом ІФА;
-пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;
-контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19.

Центр надання первинної медичної допомоги має можливість, то пацієнту зі встановленим діагнозом ГРВІ чи негоспітальною пневмонією зроблять швидкий тест безпосередньо в амбулаторії. Його результати можна отримати через 15 хвилин після тестування. При відсутності такої можливості лікар скерує пацієнта на ПЛР-тест.

Ми всі втомились від пандемії, але наразі вона не відступає. Лікарям стає працювати важче з кожним днем, особливо в регіонах зі стрімким поширенням коронавірусу. Обов’язок кожної розсудливої відповідальної людини зробити все, що в її силах, щоб захистити себе та полегшити життя лікарів. Для підтримки потрібно зовсім небагато – дотримуватись встановлених правил:

– Носіть маску за правилами, а не заради, “щоб було”. Маска повинна закривати не тільки рот, а й ніс.
– Тримайте дистанцію. Хоча б там, де це зробити зовсім нескладно. Наприклад, не ставайте впритул до людей у черзі – від того черга не рухатиметься швидше.
– Мийте руки або користуйтесь антисептиком якнайчастіше.
– Не торкайтесь брудними руками обличчя.
– Залишайтесь вдома, якщо можете це робити.
– Якщо відчуваєте симптоми застуди, залишайтесь вдома.
– Дотримуйтесь самоізоляції, якщо мали контакт з людиною з підтвердженим COVID-19

Відправ другу:
Залишіть коментар