Кому дозволили в’їзд до ЄС попри заборони: відповідь МЗС


Міністерство закордонних справ України назвало вісім категорій громадян, яким дозволений в’їзд на територію Євросоюзу попри загальну заборону, запроваджену через пандемію коронавірусу.

“Наразі Україна не відповідає критеріям, які визначені ЄС для того, щоб держава потрапляла в умовний “зелений” список країн, громадяни яких можуть перетинати кордон. Але навіть з цієї заборони є вісім винятків, вісім категорій громадян, які можуть в’їжджати на територію Європейського Союзу навіть попри наявну заборону”, — сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеби під час брифінгу.

Хто має дозвіл

співробітники медичних закладів, медичні дослідники;

спеціалісти з догляду за особами похилого віку та особи, яким потрібна термінова медична допомога;

прикордонники;

перевізники товарів та інші представники транспортних служб з урахуванням необхідності;

дипломати, службовці поліції під час виконання обов’язків, служби та команди цивільного захисту, представники міжнародних організацій та міжнародних військових контингентів;

особи, які прямують транзитом;

особи, які їдуть з нетуристичною метою або з інших робочих питань, або які мають інший економічний інтерес;

особи, які їдуть з метою навчання або мають інші невідкладні особисті обставини.

Щодо останніх, Кулеба наголосив, що ці обставини можуть по-різному тлумачитися уповноваженими органами країни, кордон якої намагається перетнути українець.

Раніше у МЗС нагадали, що нині 10 країн дозволили громадянам України в’їзд на свої території. Водночас у відомстві закликали українців утриматися від поїздок за кордон без нагальної потреби, а при ухваленні рішення орієнтуватися на актуальні дані Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо поширення COVID-19 у світі..

Відправ другу:
Залишіть коментар