Іван Міклош в Ужгороді: про що говорив ексміністр фінансів Словаччини (ВІДЕО)


Останні 3 роки відомий словацький експерт та політик Іван Міклош працює в головою Стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів, і на цій посаді він вже вдруге відвідав Закарпаття, аби поділитися власним баченням ситуації в Україні, аналізом реформ, які проходять та озвучив низку рекомендацій, як ці реформи прискорити, пише Варош.

Своє бачення словацький експерт озвучив, проводячи паралелі з власним досвідом перетворень у Словаччині, де він двічі був міністром фінансів та вважається одним із авторів реформ, які витягли з болота 90-х та привели до ЄС.

Зокрема Іван Міклош звернув увагу на той факт, що ефективні державні рішення у Словаччині дозволили цій країні стати виробником легкових авто №1 у світі за розрахунком на душу населення, і це при тому, що на момент відділення від Чехословаччини Словаччина взагалі не мала автопрому.

Говорячи про Україну Іван Міклош відзначив критичну важливість впорядкування банківського сектору та дилему Приватбанка, наголосивши, що будь які поступки держави у цій справі означатимуть не просто поступки олігарху, а й відміну всієї реформи банківського сектору. Серед факторів, які можуть прискорити реформи та зростання в Україні Іван Міклош назвав прямі іноземні інвестиції, які не можливі без демонополізації сектору енергетики, захисту прав інвесторів, великої приватизації, і оптимальним шляхом залучення цих інвестиції наразі є створення ринку землі.

Пропонуємо вам переглянути запис вступного слова Івана Міклоша в рамках дискусії Varosh Talks в Ужгороді.

Відправ другу:
Залишіть коментар