Історична подія: Парламент підтримав електромобільні ініціативи Роберта Горвата


Верховна Рада України сьогодні, 2 вересня, підтримала законопроєкти, ініціатором яких є народний депутат Роберт Горват. Парламент вніс зміни до Податкового та Митного кодексів задля стимулювання розвитку електричного транспорту в Україні.

Ця ініціатива – крок до повного перезавантаження вітчизняної автомобілебудівної галузі. Законопроєкти підтримали конституційною більшістю голосів – 316 «ЗА». Їх співавторами стали також народні депутати-лідери «Рідного Закарпаття» Василь Петьовка, Валерій Лунченко і Владіслав Поляк.

– Сьогодні ми, без перебільшення, наблизили майбутню революцію в автомобільній галузі України. Потенційний ефект запуску повномасштабного вітчизняного виробництва електромобілів – колосальний. Лише на першому етапі це близько 100 млн євро залучених інвестицій, 1200 додатково створених робочих місць, випуск 50-100 тисяч електромобілів на рік, – пояснює народний депутат Роберт Горват.

Розвинені країни світу інвестують величезні ресурси у електромобільність, а їхні громадяни при купівлі електрокарів отримують значні знижки, субсидії та податкові пільги. Ринок електротранспорту стрімко зростає. До прикладу, в Європі інвестиції в електромобільність трохи більше, ніж за рік, виросли у 19 разів – до 60 мільярдів євро. Конкуренція серед виробників з кожним роком стає все жорсткішою. Але Україна ще зможе стати гравцем на автомобільному ринку.

Наразі в нашій державі існує достатній промисловий потенціал для виробництва електричного автотранспорту: п‘ять автобусних заводів, один завод вантажних автомобілів, наявні потужності по виробництву близько 300 тисяч легкових автомобілів на трьох заводах. Також уже налагоджено серійне виробництво трамваїв та тролейбусів.

Ухвалення законопроєктів №3476 та №3477 стимулюватиме попит на автобуси, легкові та вантажні автомобілі з електродвигунами і здешевить імпортні електрокари. А ще – дасть можливість Україні стати учасником європейського електромобільного ринку.

– Інновації і технології. Не чергова спроба реанімувати те, що і так давно віджило себе, а повний перезапуск. Вихід на світові ринки, будівництво сучасних, комфортних та екологічних автомобілів, на яких приємно і безпечно їздити.

Ми все це можемо. Потрібно лише створити правильне законодавче поле – і ринок сам почне працювати. В тому числі й на Закарпатті, де завод «Єврокар» уже почав перемовини щодо нового проєкту – будівництва електрокарів для Volkswagen, – підсумовує народний депутат Роберт Горват.

Відправ другу:
Залишіть коментар