Іноді угорці заходять за червоні лінії і тоді Україна "б'є їх по руках" - Кулеба про відновини України з Угорщиною

Про поточну ситуацію у стосунках України та Угорщини розповів глава МЗС України Дмитро Кулеба. Зокрема, дипломат зачепив тему блокування Будапештом руху Києва до НАТО, а також проблему Закарпаття.

“Ні. Угорщина не буде повністю блокувати відносини України з НАТО”.

Таку заяву зробив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі одного з українських телеканалів. – пише 0312.ua

Також він додав, що запланованої зустрічі з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто – немає: “Але готовність до цієї зустрічі є – і у нього, і у мене”.

Нагадаємо, попередня зустріч міністрів відбулася 29 травня. Тоді у Будапешті сторони узгодили чимало нюансів, які заважали співпраці країн. Зокрема, питання мови й освіти, та позиції Угорщини щодо вступу України до НАТО.

Про Закарпаття

Кулеба вважає, що “Угорщина вільно себе почувала на Закарпатті”, бо 20 років центральна влада мало уваги присвячувала регіону. Та ситуація змінилася – у 2017 році.

Процес встановлення “правильного балансу, вирівнювання ситуації” триває й досі. Київ регулярно нагадує Будапешту про межі дозволеного на Закарпатті, які перетинати не можна.

Я завжди кажу своєму угорському колезі: ми розуміємо, що вас турбує доля етнічних угорців на території України. Ви маєте право про них піклуватися. Але ви повинні робити це в межах, визначених українським законодавством, – пояснив глава МЗС України.

Іноді угорці заходять за червоні лінії, додав Кулеба, і тоді Україна “б’є їх по руках”.

Відправ другу:
Залишіть коментар