І знов на кордоні контрабандне взуття: що на цей раз знайшли закарпатські митники

Раз за разом українці, перебуваючи за кордоном, наважуються передавати фірмові речі, користуючись послугами перевізників так званих «італійських бусів». При цьому, ті уникають обов’язкової сплати податку за ввезення нового товару, що значно перевищує дозволену митним законодавством суму – 500 євро на одну особу.

Такий необдуманий крок несе за собою – вилучення предметів правопорушення. Відносно водіїв складаються протоколи, але матеріально страждають ті, що передають пакунки з брендами. Питання, чи варто так ризикувати?

Так, минулими вихідними інспектори митного посту «Тиса» Закарпатської митниці Держмитслужби задокументували одразу кілька порушень митного законодавства, пов’язані з умисним недекларуванням колекційного товару на декілька сотень євро та несплатою митних платежів.

У першому випадку, водій мікроавтобуса під час митно-прикордонного контролю вказав у «червоному коридорі» наявність супроводжуючого багажу у кількості 65 місць. В основному, це одяг та додаткові речі до нього, взуття особистого використання, вживані, не сортовані, іноземного виробництва. Усно заперечив про наявність будь-яких інших товарів, в тому числі таких, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено.

Та прискіпливі митники таки вивантажили усі речі, валізи з багажного відділення транспортного засобу. У результаті, виявили 10 коробок з незадекларованим товаром іноземного виробництва. Так, серед вживаних речей водій намагався непомітно завезти в Україну дорогий жіночий та чоловічий одяг відомих торгових марок, уникнувши оподаткування. В одних коробках – кофти, джинси, майки, штани від: «BILLIONAIRE», «’S MAX MARA», «FABIANA FILIPPI», «PAUL&SHARK. В інших – колекційне жіноче та чоловіче взуття (кросівки, туфлі, шльопки) різних розмірів від «BURBERRY», «VERSACE», «LeSILLA» «DOLCE&GABBANA» «BILLIONAIRE». А на додачу – жіночі сумочки від «DOLCE&GABBANA» і «PINKO» та солом’яний дамський капелюх від «PRADA».

В іншому випадку, водій мікроавтобуса у «червоному коридорі» вказав наявність багажу у кількості 12 місць, усно підтвердивши, що більше нічого не везе. Однак, при вивантаженні усіх речей з багажного відділення, увагу митників привернули 6 картонних коробок. Вони також виявилися з брендовим одягом. Відтак, там були 12 пар жіночого та дитячого шкіряного взуття (туфлі, кросівки, черевики різних розмірів та кольорів) торгових марок «JIL SANDER», «BRUNELLO CUCINELLI», «Bonpoint», 30 одиниць одягу для жінок та дівчаток (куртки, піжами, блузи, спідниці, пальто, сукні, светри) від «BRUNELLO CUCINELLI», «LANVIN», «STELLA Mc CARTNEY» «Bonpoint», «CARAMEL», «Roland Mouret», «il Gufo» «TOM FORD».

Фірмові речі доповнювали вишукані сумочки для маленьких модниць від «Dolce & Gabbana Kids», а також дамські – від «JIL SANDER», «Alexander McQUEEN».

До слова, в інтернет-мережі, вартість однієї пари кросівок, наприклад від фірми «DOLCE&GABBANA» коштує 600-700 євро, кофти – 150-200 євро, а що вже казати за сумочки та пальта Зрозуміло, що виявлена кількість дороговартісного товару у декілька разів перевищує дозволені митним законодавством суму ввезеного товару – 500 євро на одну особу.

В обох випадках водії, як правило, не визнали не задекларовані бренди своєю власністю, зіславшись, що коробки з товаром їм передали малознайомі жіночки в Італії для перевезення в Україну.

Відносно перевізників складено протоколи про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Остаточну вартість вилученого товару надасть спеціаліст-експерт. Справи скерують до суду, який і вирішить подальшу долю незаконних брендів.

Відправ другу:
Залишіть коментар