Група депутатів Берегівської ОТГ намагається під виглядом "молитви" протягти виконання гімну Угорщини на окремих сесіях (ДОКУМЕНТИ)

“Окрема група депутатів” Берегівської ОТГ намагається під виглядом “молитви” протягти виконання на “окремих” сесіях гімну Угорщини, інформує Закарпаття онлайн.

У грудні 2020 року за ініціативи “окремої групи депутатів” від “КМКС – Партії угорців України” у раді Берегівської міської об’єднаної територіальної громади планували ввести до регламенту її роботи пункт про виконання під час окремих її засідань після Державного Гімну України угорського національного гімну.

Однак після скандалу, що виник внаслідок оприлюднення відео з виконанням 21 листопада того ж року угорського гімну депутатами Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади, холодні голови у владі Берегова вирішили перестрахуватися і 16 грудня 2020 року написали клопотання про проведення судової лінгвістичної (семантико-текстуальної) експертизи на предмет вмісту у цій пропозиції “можливих ознак протиправної діяльності, порушення законодавства України щодо загрози суверенітету, державності та територіальної цілісності”.

Відповідне дослідження здійснили на базі Науково-дослідницького інституту стратегічних та політико-правових досліджень Карпатського університету ім.Августина Волошина, де визначили, що виконання на сесіях національного гімну Угорщини є неконституційним.

У середу, 27 січня, цей висновок зачитали перед депутатами на сесії Берегівської міської ради.

Відповідно, наразі йдеться про те, що змінювати регламент і виконувати гімн Угорщини на сесіях у Берегові не будуть.

Однак, депутат Берегівської міської ради та голова фракції «КМКС – Партії угорців України» Кароліна Дорчі публічно заявила, що ініціює іншу “незалежну експертизу”, щоб, все-таки, «узаконити» виконання державного гімну Угорщини в стінах вищого представницького органу Берегівської міської ОТГ.

Тобто, радикальні сили у владі Берегівщини не полишають спроби таки протягти це одіозне питання.

Кароліна Дорчі скандально відома тим, що 18 лютого 2020 року на ПП «Лужанка» під час з’ясування порядку ввезення нею на територію України транспортного засобу на іноземній реєстрації, в ході словесної суперечки зі співробітниками ДФС України повідомила, що вона є громадянкою Угорщини і пред’явила паспорт громадянки вказаної країни серії ВН № 6538434 на ім’я Darcsi Karolina.

Тобто, керівником найбільшої фракції в міській раді українського Берегова є особа, яка присягнула на вірність Угорщині.

Крім того СБУ відкрила справу про держзраду через виконання гімну Угорщини депутатами Сюртівської сільської ОТГ.

Як стверджувало тоді у офіційній заяві у Фейсбуці Посольство Угорщини в Україні, йдеться про «національну молитву угорців».

Насправді чітко йдеться про офіційний державний гімн Угорщини – Himnusz, текст якого написав Ференц Кельчеї 1823 року, музику – Ференц Еркель у 1844-му.

Починається гімн зі слів «Боже, благослови угорців», що можна використати як формальну підставу назвати його «молитвою». З 1998 року, після падіння комуністичного режиму, «Гімн» був офіційно занесений у Конституцію Угорщини як державний гімн країни.

Відправ другу:
Залишіть коментар