Гройсман пояснив, як відбуватимуться місцеві вибори за новим законом

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман розповів, як будуть відбуватися місцеві вибори, зазначивши вихід з “гібридної” системи виборів, коли частина депутатів обиралася за списками, а інша частина – за мажоритарними округами
Гройсман
Про це Гройсман написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

“Верховна Рада ухвалила новий Закон про місцеві вибори. Хочу тезово пояснити, як же все-таки будуть відбуватись вибори 25 жовтня”, – написав Гройсман.

– Нарешті ми відійшли від гібридної, дуже дивної системи виборів, на яку було багато нарікань, коли частина депутатів обирається за списками, а інша частина за мажоритарними округами.

– В селах і селищах з населенням до 90 тис. вибори відбуватимуться за звичною мажоритарною системою.

– Вибори до райрад, міськрад та облрад будуть проходити вже за пропорційною системою.

– Мерів міст з населенням більше 90 тис. обиратимуть абсолютною більшістю, тобто 50%+1 голос. Для цього передбачена можливість проведення другого туру.

– Місто, район, область діляться на округи. По кожному округу партія може висунути свого кандидата (саме партія, виборчі блоки цим законом не передбачені). Якщо партія набрала 5% голосів, кількість кандидатів від неї які пройшли, визначається відповідно до кількості голосів поданих безпосередньо за депутата в окремому окрузі. До ради проходять ті кандидати від партії, які отримали найбільшу підтримку виборців, а не ті, яких партія поставила на перші місця у списку

– Щодо бюлетеня. На ньому буде позначено прізвище кандидата, а навпроти назва партії, від якої він висувається. Таким чином відбуватиметься одночасне голосування за кандидата і за партію.

– Висування мерів теж відбуватиметься тільки від партій.

– Дата реєстрації партії для участі у виборах не має значення (немає норми, щоб вона була зареєстрована за рік чи за півроку до виборів)

– Вперше до Закону введено європейську норму щодо присутності у списку партії не менше 30% представників однієї статі.

“Ну і нарешті, для тих, хто говорить, що через новий закон певні округи можуть залишитися без своїх представників, відповім – виборцям нема за що хвилюватись, оскільки депутати відповідатимуть за все місто, а Рада зможе додатково розподілити відповідальність депутатів за округи”, – підсумував спікер парламенту.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада ухвалила закон про місцеві вибори.

Відправ другу:
Залишіть коментар