Гончарук про прожитковий мінімум: 4 тис. грн потрібно людині для того, щоб нормально жити


Реальна сума прожиткового мінімуму становить набагато більше, ніж 2007 грн.

За підрахунками уряду, вона повинна бути понад 4 тис. грн, але для цього економіка має зрости мінімум на 33%. Про це прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив на брифінгу, повідомляє bykvu.com.

“На нинішній прожитковий мінімум прожити складно. Це, скоріше, формальний мінімум. Реальна сума грошей, яка потрібна людині для того, щоб нормально жити, є набагато більшою. За нашими підрахунками, це 4 і вище тисячі гривень. Щоб забезпечити кожну людину в Україні таким прожитковим мінімумом, нам потрібно вирости дуже сильно – за нашими підрахунками, мінімум на 33% економіка має зрости, щоб кожна людина, що потребує такої допомоги від держави, отримала достатньо грошей і могла опинитися над межею бідності”, – сказав він.

Гончарук додав, що в найближчі роки досягти цього буде складно, але Кабмін постарається наблизитися до вирішення питання.

Зараз прожитковий мінімум для працездатних українців становить 2007 грн.

У проекті держбюджету на 2020 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року передбачено на рівні 2102 грн на місяць, з 1 липня – 2197 грн в місяць, з 1 грудня – 2270 грн в місяць.

Кабінет Міністрів України у неділю, 15 вересня, вніс до Верховної Ради проект державного бюджету на 2020 рік, визначивши в ньому ключові показники, за якими житиме країна.

У проекті бюджету на 2020 рік пропонується збільшити витрати на програму забезпечення діяльності президента Володимира Зеленського та його Офісу на 4,2% – до 986,6 млн грн (на 39,4 млн грн).

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано 2 коментарі (-ів)