Головне управління Держземагентства у Закарпатській області незаконно відмовляє учасникам АТО у виділенні земельних ділянок

Закарпаття – перша в Україні область, де не виконуються обіцянки керівництва держави та області щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО, які не шкодуючи сил, здоров’я, свого життя боронять нашу державу, захищають територіальну цілісність і суверенітет країни.

У статті 118 Земельного кодексу України передбачений чіткий порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами України, в тому числі і учасниками АТО. Так, зокрема учасники АТО, які бажають отримати безоплатно у власність земельну ділянку для сільськогосподарських потреб подають клопотання до Головного управління Держземагентства у Закарпатській області.

Земельним кодексом України передбачено, що підставою відмови у наданні власність земельної ділянки може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, затверджених у встановленому законом порядку.

Але в Закарпатській області (поки що єдиній області в Україні) трапляються випадки, коли учасникам АТО Головним управлінням Держземагентства у Закарпатській області незаконно та безпідставно відмовляють у виділенні земельних ділянок для сільськогосподарських потреб.

Чиновниками вказаного відомства вигадуються найрізноманітніші підстави для відмови. У одних випадках це є інвентаризація земельних ділянок (у законодавстві України взагалі не передбачено такої підстави), у інших незатверджені генеральні плани населених пунктів (на Закарпатті більше ніж 90 % генеральних планів сіл, селищ і міст є виготовленими ще за СРСР і станом на сьогодні перебувають на тій чи іншій стадії розроблення чи затвердження), та інші підстави.

Для прикладу до мене як до юриста та за сумісництвом Голови Громадської організації «Самодопомога Закарпаття» звернувся один із таких захисників України. В результаті в інтересах воїна була подана позовна заява до Закарпатського окружного адміністративного суду про визнання незаконними дій Головного управління Держземагентства у Закарпатській області щодо відмови учаснику АТО у виділенні земельної ділянки. Потрібно зазначити, що «Феміда» стала на захист учасника АТО і 23 березня 2015 року було прийнято відповідне рішення, яким позовну заяву задоволено.

З юридичної точки зору дані діяння Головного управління Держземагентства у Закарпатській області щодо відмови у виділенні земельних ділянок учасникам АТО є незаконними, а з моральної точки зору – ганебними.
Матеріал підготував – адвокат Юрій Фрінцко

Відправ другу:
Залишіть коментар