Голові Закарпатської ОДА представили артефакти середньовічної церкви Ужгородського замку

18 травня відзначають Міжнародний день музеїв.

На Закарпатті музеї пропонують відвідувачам заходи до святкування професійного свята. Зокрема, день відкритих дверей для огляду замків, різних експозицій та виставок, вернісажів, фестивалів – і все безкоштовно. Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім.Т.Легоцького не став виключенням.

Щороку у цей день тут для відвідувачів готують фотовиставки ремесла давніх часів, експозиції художнього та побутового литва Закарпаття різних епох, фрагментів кам’яного готичного різьблення замкової церкви св. Юрія, декоративно-художніх робіт тощо. На жаль, через карантин цьогоріч для відвідувачів відкрита лише територія Ужгородського замку.

Голова Закарпатської ОДА – Олексій Петров:

«У Міжнародний день музеїв відвідав Ужгородський замок. Привітав працівників із професійним святом. Подякував їм за роботу. Вони продовжують організовувати нові виставки, чекають на завершення карантину і повернення відвідувачів.

Одна із останніх виставок – «Артефакти середньовічної церкви». Експонати знайшли під час розкопок, які проводили на території замку. Шаблі, перстні, брошки, каблучки, медальйони, монети ХVІ-ХVІІ ст, керамічні люльки, глечики, уламки скляних посудин та багато іншого.

Загалом колекції зібрані у замку – вражають. Рекомендую, після завершення карантину, обов’язково відвідати цю середньовічну фортецю. Наразі для гостей доступні замкові дворики на відкритому повітрі.

Музей у замку – це наша історія, яку ми маємо знати і пам’ятати. Бо, як те дерево без коріння, народ без історії приречений….»

Відправ другу:
Залишіть коментар