Голова Закарпатської ОДА: Безпека і захист національних меншин - наше спільне завдання

Анатолій Полосков, голова Закарпатської ОДА:

“Як голова обласної адміністрації, в межах своїх повноважень, завжди буду надавати особливої уваги безпеці національних меншин Закарпаття, забезпеченню гарантованих законодавством України рівних політичних, соціальних, економічних та культурних прав і свобод.

Наші права і відповідальність чітко врегульовані нормативними актами України, тому життя і діяльність у межах правового поля є запорукою безпеки, комфорту, розвитку всіх мешканців Закарпаття. Про це мають дбати органи влади, правоохоронні органи, місцеві громади.

Невідкладне реагування на прояви ксенофобії, погрози, провокації конфліктів на національному підґрунтті щодо представників угорської національної меншини або інших національних меншин Закарпаття, є обов’язком владних інституцій.

Сьогодні я отримав депутатське звернення представників Берегівської районної ради, в якому Голова ради Резеш К.К. звертає увагу на необхідність розслідування ганебного випадку, коли в грудні 2020 року на стіні сільради Пейтерфолво провокаторами було зроблено надпис із погрозами щодо угорців.

Негайно була проведена нарада з начальником Головного управління національної поліції в Закарпатській області полковником Шляховським Олександром Анатолійовичем, який доповів, що по цьому факту було зареєстроване кримінальне провадження, і зараз проводяться оперативно-слідчі дії.

Разом з тим, начальник поліції Закарпаття наголосив на тому, що на згаданій будівлі сільради є відеокамера, яка не працює через несплату інтернету і електрики, що неприпустимо, тому що працююча система відеонагляду є запорукою швидкого розкриття протиправних дій.

З огляду на це, одразу обговорили питання необхідності підвищення рівня безпеки в місцях компактного проживання національних меншин та розроблення конкретних кроків по реалізації безпекової стратегії із залученням представників громад. Одночасно ініційовано розширення мережі інформаційно-телекомунікаційної автоматизованої системи “Безпечне Закарпаття” на території Берегівського району – в цьому процесі органи влади і поліція розраховує на повну підтримку громад, оскільки мова йде про безпеку наших громадян.

Безпека і захист національних меншин, як і представників будь якої національності, – наше спільне завдання. Про цей пріоритет говорили напередодні і на особистій зустрічі з Резешом Карлом Карловичем та Іштваном Петрушкою.”

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано один коментар.
  1. Ага!, зачухались. Там не тільки інтернет погано працює але і відсутнє українське ТБ – хто не має дорогу параболу. Аналогове треба вернути в район або посилити ретраслятор. Мадяри навмисно про то мовчать бо то їм, крім українсько-руськоязичного населення не цікаво. Най той ТУКЗ поставить собі відеокамери хоч в кожному дворі но то без звязку пшик.