Глисти у дітей: найважливіші симптоми і аналізи

Глисти в дитячому віці – одне з найпоширеніших і недооцінюваних по небезпеці захворювань.

Гельмінти у дітей провокують не тільки недостатнє надходження поживних речовин в організм, але і стають причиною алергічних реакцій, хронічних інтоксикацій, зниження імунітету, захворювань і пошкодження органів шлунково-кишкового тракту.

Прийнято вважати, що гельмінтози, зараження глистами – це хвороби, які стосуються людей з соціальних верств нижче середнього, які проживають в антисанітарних умовах, часто контактують із зараженими тваринами або грунтом.

Однак згідно зі статистичними даними, тільки в європейських країнах гельмінти виявляються при обстеженні у кожного третього пацієнта.

В результаті життєдіяльності глистів в дитячому організмі накопичуються токсини, які мають негативний вплив на роботу ЦНС. 

Деякі види паразитів, наприклад, лямблії (паразитують в тонкому кишківнику та жовчному міхурі) або аскариди, можуть проникати в дихальні шляхи, починаються респіраторні порушення: кашель, хрипи в грудях, утруднення дихання.

Кашель при гласній інвазії дихальних шляхів може бути і сухим, і з виділенням мокротиння та навіть крові.

Профілактика

До заходів профілактики в першу чергу відносять правила особистої гігієни.

Найчастіше яйця глист переносяться в ротову порожнину з рук, і миття рук допомагає запобігти більшості випадків зараження.

До інших профілактичних заходів так само відносять:

– ретельне (не менше 2-3 хвилин під проточною водою) миття ягід, овочів, листової зелені перед їжею, якщо передбачається вживання в сирому вигляді;

– тривала теплова обробка річкової риби (40-60 хвилин) перед вживанням в їжу;

– своєчасна профілактична антигельмінтна терапія у домашніх тварин;

– загальна чистота в будинку відповідно до санітарно-гігієнічних норм.

Види діагностики:

  • Аналіз калу – на дослідження кишкової мікрофлори досить здати один раз, на перевірку гельмінтозу – не менше трьох разів. Це пояснюється тим, що деякі види паразитичних черв’яків відкладають потомство нерегулярно;
  • Мазок на ентеробіоз – береться один раз з анального отвору;
  • Загальний аналіз крові – визначити зараження глистами можна по зміні кольорового показника, знижений вміст заліза, а еозинофілів – підвищений;
  • Імуноферментний аналіз крові на виявлення антитіл до паразитів – здається з ранку, на голодний шлунок. Кров забирають з вени. Є найточнішим методом для визначення не тільки факту зараження, а й різновиду паразитуючих хробаків;
  • КТ і УЗД – виявляють конкретний орган або тканину, де живуть паразити.

Лікування гельмінтозу базується на застосуванні медикаментозних препаратів проти паразитарної групи, усіх форм гельмінтів. Якщо не вивести яйця або личинок, то всі процедури лікування будуть марними. 

Лікування глистів у дітей призначається лікарем-паразитологом, педіатром, або ж сімейним лікарем, тільки після лабораторної діагностики.

Аналіз

Опис

Ціна

Аскариди (Ascaris lumbricoides) – антитіла IgG

Аналіз, який дозволяє встановити чи хвора людина на аскаридоз. Аскариди – це паразити круглі черви, які здатні жити в людському організмі.

140,00 грн

Лямблії (Giardia lamblia), Сумарні антитіла

Аналіз, який визначає наявність в крові антитіл до лямблій – найпростіших, які паразитують в тонкому кишечнику (іноді також в жовчному міхурі) людини.

130,00 грн

Токсокари, антитіла IgG

Аналіз, який визначає чи є в крові антитіла до паразита типу нематод Toxocara canis, які викликають хворобу токсокароз.

130,00 грн

Ехінокок (Echinococcus granulosus)

антитіла IgG

Аналіз, що дозволяє визначити, чи є в крові пацієнта антитіла до паразита ехінокок – стьожкового черва, личинки якого вражають людський організм. Вони провокують розвиток важкого захворювання – ехінококоз

150,00 грн

Опісторх (Opisthorchis felineus), антитіла IgG

Аналіз, який показує, чи виробляє організм антитіла у відповідь на зараження паразитом двуустка котяча – видом плоских червів класу трематод. Виявлення антитіл – це лабораторне підтвердження факту зараження опісторхами. Паразит передається через вживання недостатньо обробленої риби сімейства коропових.

150,00 грн

Трихінелла (Trichinella), антитіла IgG

Аналіз, який показує наявність антитіл до круглих черв’якам роду Trichinella, що паразитує в людському організмі. Ці гельмінти паразитують на тваринах, відкладаючи в їх м’язи личинки у вигляді цист – вживання в їжу такого м’яса призводить до зараження трихинеллою

150,00 грн

Пам’ятайте: Якісні, високотехнологічні лабораторні дослідження нашої медичної лабораторії завжди на сторожі правильного діагнозу.

Сайт лабораторії: https://astra-dia.ua/

Номер телефону: (0312)-64-46-75067-312-66-69050-338-17-48

Відправ другу:
Залишіть коментар