Франція: партія Саркозі перемогла на місцевих виборах (ВІДЕО)

Саркозі

Партія Ніколя Саркозі святкує перемогу у другому турі місцевих виборів у Франції. Водночас соціалісти на чолі із чинним президентом Франсуа Олландом значно втратили позиції. Вони відстояли лише 34 департаменти, тобто вдвічі менше, ніж мали раніше. Ліві втратили навіть округ президента на південному заході. Ще один департамент віддав перевагу комуністам.

“Союз за народний рух” здобув більшість мандатів у 66 департаментах зі 101. Раніше праві контролювали 41 департамент.

“Нині ми маємо намір прискорити реалізацію “республіканського проекту”, щоб змінити урядову політичну партію. Цей проект є необхідною умовою, щоб змінити країну, подолати важку ситуацію, у яку ми потрапили після трьох років правління найбільш архаїчного соціалізму в Європі”, – заявив Ніколя Саркозі.

Чинний прем‘єр-міністр Франції Мануель Валльс так пояснив поразку Соціалістичної партії на виборах.
“Ліві були надто розділені, розпорошені у першому раунді. Тому ми програли, попри те, що мали гарні показники серед наших місцевих депутатів”.

Ультраправий “Національний фронт” Марін Ле Пен не зміг перемогти у жодному департаменті. Саме побоюваннями її можливого успіху експерти пояснюють високий результат поміркованих правих сил.
“Ми наблизилися до нашої мети, до влади, щоб втілити наші ідеї і поліпшити ситуацію у Франції, повернути їй свободу, безпеку і процвітання, покінчити з бідністю, масовим безробіттям”, – заявила Марін Ле Пен.
До кінця року французьким партіям належить знову помірятися силами: 6 і 13 грудня відбудуться вибори до рад 14 регіонів (кожен регіон об‘єднує кілька департаментів).

Відправ другу:
Залишіть коментар