Фірташ залучив всі важелі впливу в Австрії, аби уникнути в'язниці у США, - Фесенко

Політолог Володимир Фесенко переконаний, що український олігарх Дмитро Фірташ залучив усі свої важелі впливу в Австрії, аби уникнути екстрадиції та в’язниці у США
Фірташ

“Справа в тому, що Фірташ має дуже тісні зв’язки з колишнім канцлером Австрії. Також у нього дуже тісні зв’язки з політиками у Німеччині. Його тезис про те, що американці йому намагаються помститися через підтримку певних кандидатів на президентських виборах – надуманий”, – наголосив політолог.

Крім того, Фесенко переконаний, що вся ця ситуація довкола Фірташа – тривожний дзвіночок для всіх українських олігархів.

“Адже кожен з них, якщо скоїв корупційні дії, може опинитися у такій самій ситуації”, – підкреслює політолог.

Також Фесенко переконаний, заяви Фірташа з одного боку є дуже резонансними і найбільші ризики від його одкровень отримав столичний мер Віталій Кличко.

“Побачимо, чи вдасться йому їх нейтралізувати. Зрештою зараз набагато страшнішою для Кличка є соціально-економічна ситуація в країні”, – підкреслює політолог.

У свою чергу від зізнань Фірташа у виграшній ситуацію опинилася Юлія Тимошенко, народний депутат і голова ВО “Батьківщина”.

“Вона може використовувати свій давній конфлікт з Фірташем і наголошувати на тому, що вона – головний борець з олігархами в Україні”, – каже Фесенко

Зрештою, на його думку, у подальшому не варто очікувати якихось драматичних наслідків через одкровення “опального українського олігарха”.

“Резонансу, як після касетного скандалу – не буде. Зараз ситуація виглядає трошки інакше. Все ускладнює війна з Росією. Зрештою Фірташ – зараз не такий впливовий олігарх. У нього зіпсована репутація. Далеко не всі будуть вірити йому та й не всьому варто вірити”, – резюмує Фесенко.

Вчора австрійський суд відмовив в екстрадиції Фірташа до США.

Нагадаємо, що одіозний олігарх Дмитро Фірташ зробив “сенсаційне зізнання” про те, що починаючи з 2012 року він фінансував чинного мера Києва Віталія Кличка. Також, за версією одного з основних грошових донорів режиму Віктора Януковича, на початку 2014 року він уклав з майбутнім президентом Петром Порошенком та Кличко угоду про співпрацю, відповідно до якої два політики зайняли свої нинішні посади.

Відправ другу:
Залишіть коментар