Експерти про об'єднання громад Закарпаття: ніхто примусово села, міста, райони не об'єднає

На останній сесії обласної ради народні обранці Закарпаття перенесли голосування за проект перспективного плану формування територій громад області.
Децантралізація
Йдеться про проект, у якому розписано, які на Закарпатті планують створити територіальні громади у рамках адміністративно-територіальної реформи, пише Закарпаття.depo.ua.

Ще до початку сесії голова облради Володимир Чубірко зазначив: “питання потребує ширшого обговорення з громадою Закарпаття. Ми маємо робити все можливе, щоби роз’яснити закарпатцям”. Губернатор Василь Губаль теж вирішив не поспішати і запропонував провести окреме засідання щодо реформи.

Натомість, експерти в цьому бачать зволікання з боку влади і зазначають: реалізація реформи вже затягується.

Керівник проекту “Експертна та інформаційна підтримка процесу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні” Анатолій Ткачук, який приїхав на Закарпаття, щоб роз’яснити міським, сільським та селищним головам нюанси об’єднання громад, каже:

“Коли першого квітня минулого року приймалася концепція реформи, було визначено, що ми можемо зробити це за два роки. Передбачалося, що протягом 2014-го року будуть прийняті усі необхідна закони, а протягом 2015 року будуть проведені організаційні заходи і вибори 2015 року пройдуть на новій основі. Так не сталося. Політикани не дали можливість прийняти необхідні закони у минулому році. У результаті рік було втрачено, зараз будь-які темпи не допоможуть, щоб здійснити реформи до виборів”.

У перспективному плані формування громад передбачено створити на території Закарпаття 38 територій (замість 14 районів). Наразі від районів надійшли пропозиції про створення 112 територій.

“Це не реформа, це знущання”, – коментує таку кількість експерт Офісу реформ Закарпаття Олег Лукша.

Анатолій Ткачук, у свою чергу запевняє: у перспективному плані, скоріше за все, будуть ще суттєві зміни.

Викликає чимало суперечок і об’єднанання територіальних громад, зважаючи на культурні і мовні особливості регіону. Так, угорці Закарпаття вже заявили про намір скористатися адмінреформою і створити свій район.

Київські експерти закарпатцям наголошують: ніхто примусово села, міста, райони не об’єднає. Карта – це одне, реалії – інше. А найголовніше почнеться саме тоді, коли керівники зустрінуться, домовляться і вирішать, яким чином рухатися далі.

У звіті йдеться, що “крім існуючих 27 (регіонів), які залишаються і зазначені в Конституції, відповідно до перших запропонованих змін, буде залишено тільки близько 150 районів замість 490 і приблизно 1500 громад замість 10279”.

Відправ другу:
Залишіть коментар