Донбас не отримає особливий режим задарма: відеозвернення Порошенка

Порошенко
Прийнятий парламентом закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей набуде чинності тільки після виконання низки умов.


Про це заявив Президент України Петро Порошенко у відеозверненні щодо проекту змін до Конституції, інформує прес-служба глави держави.

Вступити в силу такий закон може лише після виконання цілої низки попередніх умов. Ці умови включають і роззброєння бойовиків, і виведення російських військ, і відновлення нашого контролю над всією лінією українсько-російського кордону, і проведення чесних, вільних та демократичних місцевих виборів,
— сказав Порошенко.

Він зазначив, що ні в законі, ні в проекті змін до Конституції “немає і не може бути ніякого особливого статусу для тих районів, ні слова немає про особливий статус Донбасу”. “Замість цього і на Донбасі, і в усіх регіонах України місцеві громади нарешті отримають значно більше повноважень і можливостей”, — сказав Порошенко.

Порошенко додав, що децентралізації не буде в таких сферах, як оборона, зовнішня політика та національна безпека, права людини та громадянина.

“Президент, Конституційний суд та Верховна Рада отримають спільне право призупиняти повноваження тих Рад, які, не дай Боже, почнуть ухвалювати сепаратистські рішення”, — наголосив Президент.

Нагадаємо, 16 липня нардепи проголосували за направлення президентського проекту змін до Конституції щодо децентралізації на розгляд Конституційному суду. У зв’язку з цим російський президент Володимир Путін зібрав Раду безпеки РФ, після чого Москва заявила, що не впевнена у відповідності поправок до Конституції України мінським угодам, оскільки законопроект не обговорювали з терористами.

Відправ другу:
Залишіть коментар