До уваги закарпатців! Затверджено новий порядок формування тарифу на опалення: що це означає

Від 28 жовтня в Україні тариф на опалення будуть розраховувати за новою формулою – постанова Кабінету міністрів включає механізм врахування нових двоставкових тарифів.

Постанову про нові механізми розрахунку вартості теплової енергії уряд схвалив на засіданні 28 жовтня.

Підприємства у сфері теплоенергетики мають право формувати одноставкові або двоставкові тарифи на теплову енергію. Двоставкові тарифи складаються з умовно-змінної частини та умовно-постійної частини.

Однак у порядку розрахунку тарифів на теплову енергію досі був відсутній механізм врахування двоставкових тарифів під час розрахунку середньозважених тарифів.

Таким чином, своєю постановою уряд урегулював це питання, остаточно дозволивши підприємствам формувати двоставковий тариф.

Якщо говорити про двоставковий тариф, тут усе пов’язане з економічними поняттями постійних і змінних витрат. Постійні витрати – це ті, які не змінюються залежно від обсягу виробництва продукції. Наприклад, зарплати працівників, оренда приміщення тощо.

Натомість змінні витрати – зовсім навпаки. Це, наприклад, матеріали для виробництва. Чим більше ти виготовляєш, тим більше матеріалів тобі потрібно, а отже й більші витрати.

Одноставковий тариф передбачає, що всі витрати – постійні. Натомість у тепловій енергетиці двоставковий тариф передбачає і змінні витрати – це, наприклад, зміна кількості теплової енергії, яку використовують споживачі.

Якщо говорити простими словами, то в той час, коли споживачі використовують більше тепла, воно буде дешевшим. Адже й знижується вартість його виготовлення для постачальника.

Нагадаємо, з листопада газ для населення подорожчає на 35%.

Відправ другу:
Залишіть коментар