До України прибуло 367,2 тисячі доз вакцини AstraZeneca, вироблена у Південній Кореї

До України 23 квітня прибула партія у 367,2 тисячі доз вакцини AstraZeneca, вироблена у Південній Кореї. Це друга партія вакцин, яку Україна отримує в рамках глобальної ініціативи COVAX, пише Суспільне.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Як зазначила голова ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер, друга партія вакцини через COVAX прибула в “дуже символічний час”, а саме напередодні Всесвітнього тижня імунізації.

Як працює вакцина та чи має відмінності

Вакцина корейського виробника має ідентичний склад, як і AstraZeneca та Covishield. Діюча речовина – модифікований аденовірус, що містить у собі специфічний білок коронавірусу, який викликає імунну відповідь.

Генетичний матеріал у вакцині, що вводиться людині, забезпечує синтез білка, який викликає імунну відповідь для захисту від COVID-19. Коли вакцинована людина контактує з коронавірусом, імунна система розпізнає вірус і запобігає зараженню клітин організму.

Ефективність цієї вакцини варіюється від 63% у захисті від симптоматичного COVID-19 осіб від 18 років.

Як повідомляють у ВООЗ, термін зберігання цієї вакцини – 6 місяців при температурі від +2 до +8 С, а відкритий флакон можна використати протягом 6 годин.

У лютому 2021 року AstraZeneca-SKBio отримала рекомендацію від Всесвітньої організації охорони здоров’я для використання препарату в умовах пандемії. Зокрема, цю вакцину отримала Грузія та країни Балтії в рамках ініціативи COVAX.

Кого щеплюватимуть цією вакциною

Як повідомляв міністр охорони здоров’я Максим Степанов, частину партії AstraZeneca-SKBio залишать для щеплення другою дозою тих громадян, яких вже вакцинували CoviShield, решту – для першого щеплення.

Зокрема, планується, що цю партію використають для вакцинації пріоритетних груп та людей віком 65+.

За інформацією МОЗ, ці вакцини є взаємозамінними, тобто люди, які зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, можуть робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших виробничих майданчиках.

Усього протягом першого півріччя Україна може отримати від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford у межах глобальної ініціативи COVAX.

Що відомо

В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.

До України прибула перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) виробника Serum Institute India. Вантаж до аеропорту “Бориспіль” доставив літак Турецьких авіаліній.

З початку березня країни почали повідомляти про повне або часткове припинення використання вакцини AstraZeneca на тлі повідомлень про виникнення тромбів у деяких пацієнтів після щеплення препаратом. У компанії наголосили, що доказів того, що саме їхня вакцина викликає тромбоз, наразі немає.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала продовжити використовувати препарат AstraZeneca для вакцинації від COVID-19 попри повідомлення про можливі побічні ефекти.

Комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів дійшов висновків, що ризик виникнення тромбів повинен бути внесений до списку дуже рідкісних побічних ефектів вакцини Vaxzevria (раніше AstraZeneca).
16 квітня до України прибули 117 тисяч доз вакцини проти COVID-19 від Pfizer/BioNTech в межах програми поставок глобальної ініціативи вакцинації COVAX.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, що через затримки та зриви постачання вакцин проти COVID-19 Україна не отримала 3,9 мільйона вакцин. Проте, він сподівається, що у травні ситуація з постачанням вакцини покращиться.
21 квітня Міністерство охорони здоров’я зареєструвало для екстреного використання вакцину AstraZeneca, вироблену в Південній Кореї.

Відправ другу:
Залишіть коментар