До програми "Доступні ліки" додали 57 препаратів для хворих на психічні та неврологічні хвороби

57 препаратів додали до програми “Доступні ліки” для людей, які хворіють психічними та неврологічними захворюваннями. Про це 10 листопада на брифінгу повідомила заступниця директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ольга Чемет, пише Суспільне.

Перелік розширили з 1 жовтня. За словами Чемет, у 2020 році на обліку в Закарпатській області перебували понад 12 тисяч людей з психічними й неврологічними захворюваннями, депресивними та афектними розладами. Половина з них щорічно лікуються стаціонарно.

“18 лікарських засобів підпадають під повне відшкодування, тобто пацієнт отримує їх в аптечній мережі безкоштовно, — пояснила Ольга Чемет. — Ці хворі, для того, щоби перебіг хвороби був контрольований, потребують пожиттєвого щоденного прийому тих чи інших лікарських засобів”.

Заступниця директора Закарпатського центру психічного здоров’я та медицини залежностей Анастасія Кушніревич розповіла: включено ліки для лікування, зокрема, певних психіатричних діагнозів:

“Це такі хвороби як шизофренія, шизотипові стани, маревні розлади, розлади настрою, невротичні розлади, які пов’язані зі стресом та соматофорні розлади. Щоб скористатися програмою “Доступні ліки” пацієнт повинен звернутися до свого лікуючого лікаря. Якщо він не має лікуючого лікаря – він звертається у той заклад, який має договір із НСЗУ за напрямком амбулаторна допомога. Це можуть бути як спеціалізовані заклади – Центр психічного здоров’я та медицини залежностей, Берегівська лікарня, психіатричний заклад у Вільшанах, так і в багатопрофільних поліклініках”, — пояснила Анастасія Кушніревич.

Відправ другу:
Залишіть коментар