Дерибан «Соляного дому» - жителі Вилоцької громади звернулися до Президента Зеленського

З ініціативи голови районної ради Карла Резеша (партія “КМКС”) планується дерибан унікальної історичної пам’ятки. Йдеться про “Соляний дім” в селі Вилок.

Селище розташоване на колишньому «соляному шляху» Верхнього Потисся – на сучасній автотрасі Берегове-Виноградово.

Сіль була стратегічною сировиною нашого краю стільки ж, скільки тут існувала цивилізація. З копалень Солотвина її везли до Європи возами по дорогах та човнами по норовливій Тисі.

«Соляний шлях» охоронявся низкою замків та укріплень, від яких сьогодні лишилися здебільшого руїни. Містечко Уйлок (з угорської – «нове поселення», нині угорці звуть його Тісауйлок, а українці – Вилок) вперше згадується в 1304 році. В ті часи воно стає перевалочним пунктом, через яке сіль транспортували човнами.

В 1417 році тут збудували кам´яний склад для зберігання солі, і ця будівля на кілька століть стала відігравати ключову роль в житті селища. Сьогодні цю історичну пам’ятку називають “Соляний дім”, або “Будинок солі”.

08 квітня 2021 року №104 «Будинок солі» разом з земельною ділянкою 2121255300:03:003:0056 було передано у комунальну власність Вилоцької територіальної громади.

Тоді селяни та туризмознавці плекали надію, що «Соляний дім» стане одним з об’єктів культурної спадщини, котрий потрапить в перелік об’єктів програми Президента України «Велика реставрація».

Однак із незрозумілих причин 17 червня 2021 року районна рада під керівництвом КМКС скасувала своє рішення про передачу об’єкта Вилоцкій ТГ та вирішила винести будівлю на аукціон, щоб відібрати її у громади Вилка.

У зв’язку з цим жителі села звернулися до Президента України з проханням захистити історичну пам’ятку та залишити її у власності громади селища Вилок:

Відправ другу:
Залишіть коментар