Депутати Мукачівської міськради вимагають від Президента невідкладно підписати законопроект щодо фінансування ПТУ

За дорученням постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Мукачівської міськради було підготовлено Звернення до Президента України щодо вирішення питання фінансування закладів професійно-технічної освіти.
мукачево
«Депутати Мукачівської міської ради глибоко стурбовані ситуацією, що склалася у зв’язку з відсутністю фінансування професійно-технічних закладів міста.

Дана ситуація виникла у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, згідно якого починаючи з 1 січня 2016 року видатки на підготовку робітничих кадрів в професійно-технічних навчальних закладах, розташованих у містах обласного значення, плануються у відповідних бюджетах міст обласного значення, а на інших територіях у відповідних обласних бюджетах.

Вказаним Законом покладено додаткове навантаження на місцеві бюджети країни. Зокрема з міського бюджету Мукачева на утримання ПТУ необхідно виділити більше 40 мільйонів гривень. Компенсації на дані витрати Верховною Радою України не було передбачено, що суперечить статті 142 Конституції України: “Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою”.

Як показала практика у більшості міст обласного значення відсутні необхідні фінансові ресурси на фінансування таких закладів. За даними Міністерства освіти та науки України взагалі не передбачено фінансування 78 закладів професійно-технічної освіти у 33 містах 14 областей.

Тому, Верховною Радою України 04.02.2016 року ухвалено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти», яким передбачається, що фінансування таких закладів здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету та з бюджетів міст, що є обласними центрами, а також за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету.

Даний проект Закону направлено Вам на підпис 09.02.2016 року.

Враховуючи вищевикладене та з метою зняття соціальної напруги вимагаємо невідкладно підписати вказаний Закон», – йдеться в проекті звернення.

Мукачівська міськрада

Відправ другу:
Залишіть коментар