Чотири замки передали у комунальну власність Закарпатської обласної ради

Залишки замків у різних куточках краю передали у комунальну власність Закарпатської обласної ради. За відповідне рішення на першому пленарному засіданні другої сесії проголосувало більшість депутатів облради, – повідомляє zaholovok.com.ua

Зокрема, депутати внесли зміни до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. Згідно з цим рішенням, нарешті буде юридично впорядковано документацію стосовно чотирьох замків Закарпаття.

Мова йде про пам’ятку архітектури ХІІІ століття — замок-фортецю у селі середнє Ужгородського району, Угочанський замок у місті Виноградів (пам’ятка архітектури ХV століття), Королівський замок у селі Королево колишнього Виноградівського, а нині Берегівського району (пам’ятка архітектури ХІІІ століття) та пам’ятку архітектури ХІІ-ХІІІ століття — руїни замку у селі Квасово Берегівського району.

Наступним кроком у цьому процесі стане передача згаданих об’єктів в оперативне управління відповідних місцевих громад, які погодилися взятися за облагородження залишків замків.

Таке рішення, зокрема, дозволить вчасно розпочати передбачені в рамках проєкту “Збереження замків Закарпаття” протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи, які здійснюватиме Виноградівська міська рада в рамках Конкурсу проєктів регіонального розвитку за рахунок коштів державного бюджету отриманих від ЄС.

На думку депутатів, таке рішення дасть можливість зберегти і відновити інфраструктуру цих історичних об’єктів, що сприятиме збільшенню кількості відвідувачів, розвитку туризму та поповненню обласного бюджету, – інформує пресслужба Закарпатської обласної ради.

Відправ другу:
Залишіть коментар