Чому хвалити себе потрібно щодня?

Ще з дитинства ми чули від дорослих жартівливу приказку: “сам себе не похвалиш – ходиш весь день… (продовження усі знають)”. Тому ми сьогодні вирішили розповісти вам, чому так важливо хвалити себе. Хоч іноді.
Хвалить
Фахівці зауважують, що об’єктивна оцінка своїх досягнень, заслужена похвала себе самого – вельми корисно для здоров’я. А от якщо лаяти себе постійно, відчувати свою провину і мати низьку самооцінку, то можна і захворіти.

Як поводиться самовпевнена людина? Насамперед, вона не чекає підтримки і схвалення співрозмовника, так як позитивні сторони знаходить у собі самостійно. Така людина ініціативна і вибаглива, має високий рівень домагань, і тому багато чого досягає власними зусиллями. Її головна підтримка – вона сама, а сили для подальших дій вона черпає в собі самій. Не дивно, що людина з високою самооцінкою завжди бадьора і активна, так як просто не бачить можливості для хвороби.

Що відбувається з тим, чия самооцінка нижче плінтуса? Він чуйно ставиться до реакції оточуючих на свої слова і вчинки, сприйнятливий до будь-якої критики, а вона, як правило, лише підтверджує низьку самооцінку. Крім того, така людина похвалу навіть не здатна прийняти, так як відкидає високу оцінку своїх досягнень. Біда в тому, що вона і не ставить перед собою ніяких цілей, оскільки не сподівається на власні сили. Людина, що не впевнена у собі, сильно залежить від думки оточуючих і займає пасивну життєву позицію.

Показники МРТ мозку песимістів і оптимістів дали можливість ученим з’ясувати, що при негативних думках активується префронтальний відділ правої півкулі мозку, а в разі позитивного настрою підвищується активність тієї ж зони лівої півкулі. Вченим вдалося підтвердити існування зв’язку між цими реакціями і активністю імунної системи. Так, при вакцинації проти грипу у песимістів вже через півроку відзначався більш низький рівень антитіл проти вірусу, ніж у оптимістів.

Відправ другу:
Залишіть коментар