Чому ви постійно втомлені: 14 причин

Недосипання не єдина причина, чому ви весь час відчуваєте себе розбитим. Деякі маленькі справи, які ви робите, вичерпують вас і фізично, і морально.
Втома
Експерти кажуть, що майже завжди причина нашої хронічної втоми – наші погані звички. Ось 14 найважливіших ваших помилок.

Ви пропускаєте тренування, коли відчуваєте себе втомленим
Пропуск тренування заради економії енергії – це та звичка, яка працює проти вас. Дослідження Університету Джорджії показало, що що люди, які хоча б три рази на тиждень роблять легкі фізичні навантаження, відчувають себе куди більш живими і не так швидко втомлюються.

Ви п’єте занадто мало води
Навіть якщо вам не вистачає всього 2% води від її оптимального рівня в організмі, це вже серйозно позначається на вашій енергетичної активності, говорить Емі Гудсон, дієтолог з клініки спортивної медицини в Техасі. Зневоднення призводить до дефіциту крові, робить кров густішою. Це змушує ваше серце працювати менш ефективно. Воно знижує швидкість. М’язи відчувають перебої з поставками кисню і поживних речовин.

Ви споживаєте дуже мало заліза
Дефіцит заліза в організмі може змусити вас почувати себе млявим, дратівливим, слабким. Вам може бути дуже важко зосередитися на роботі. Це – наслідок нестачі кисню в м’язах і клітинах, каже Гудсон. Щоб зменшити ризик анемії, почніть їсти більше продуктів, багатих на залізо.

Ви перфекціоніст
Досконалість неможлива. Давайте подивимося правді в очі: ви вже давно це знаєте.
Але якщо перфекціонізм змушує вас працювати на межі сил і постійно брати позаурочні, то в кінцевому підсумку це вимордує вас, говорить Ірен Левін, професор психіатрії з Університету Нью-Йорка.

Ви робите з мухи слона
Якщо ви постійно припускаєте, що вас збираються звільнити, коли бос викликає вас “на килим”, або вас лякає перспектива їздити на велосипеді, тому що ви боїтеся потрапити в аварію, то це теж дуже важлива складова вашої хронічної втоми.
Занепокоєння виснажує резерви вашого мозку і буквально паралізує вас, говорить Левін.

Ви пропускаєте сніданок
Їжа, яку ви їсте, – це паливо для вашого тіла. Коли ви спите, ваш організм продовжує використовувати вечерю для того, щоб накачувати клітини киснем і живильними речовинами. А коли ви прокидаєтеся, то просто зобов’язані заряджатися сніданком. Якщо ви його пропустите, то майже напевно будете почувати себе млявим аж до обіду і відразу після нього.

Ви їсте нездорову їжу
Практично всі напівфабрикати під зав’язку завантажені цукром, сіллю і харчовими добавками. Це робить їх продуктами з високим глікемічним індексом. Цей показник вимірює швидкість переробки вуглеводів в цукор в крові. Постійні скачки рівня цукру то вгору (коли ви з’їдаєте солодку булочку в офісі з першої чашкою чаю), то вниз (через півтори години, коли вона повністю переробляється) змушують вас відчувати себе вічно втомленим.

Вам важко говорити “ні”
Приємні в спілкуванні і дружбі люди часто так хочуть сподобатися, що діють на шкоду власній енергії та щастя. Що ще гірше, вони ж довше тримають в собі образу і гнів. Але врешті-решт якщо ваш бос просить вас попрацювати в неділю і цього пункту немає у вашому договорі, то ви завжди можете сказати “ні”. Ви здивуєтеся, наскільки легше може стати ваше життя, якщо ви перестанете кожен день витрачати по півдня на допомогу або на те, щоб скласти компанію своїм настирливим колегам.

У вас брудний офіс
Старий папір і чашки на столі, сміття під ногами і на столах колег – все це обмежує вашу здатність зосередитися і обмежує можливості вашого мозку з обробки інформації. Це довело дослідження, проведене в Прінстонському університеті.

Ви працюєте без відпусток
Перевірка електронної пошти в той час, коли ви лежите біля басейну, ставить вас під загрозу життя з синдромом вигоряння, каже професор Ломбардо з Прінстона. У відпустці потрібно перестати користуватися робочими гаджетами і програмами – тільки так можна повністю розслабитися, відпочити і повернутися в офіс свіжим.

Ви випиваєте один-два келихи вина перед сном
Алкоголь виглядає хорошим способом розслабитися перед сном, але може мати серйозні побічні наслідки. Він пригнічує центральну нервову систему і викликає седативний ефект, говорить Аллен Тоуфіг, доктор медичних наук і директор Нью-Йоркської академії неврології.

Ви перевіряєте електронну пошту і соцмережі в ліжку
Яскраве світло смартфона або планшета збиває ваш природний добовий ритм і пригнічує вироблення мелатоніну – гормону, який допомагає регулювати цикли сну і неспання. Тоуфіг рекомендує не користуватися гаджетами з рідкокристалічними дисплеями за дві години до сну.

Ви весь день тримайтеся на кофеїні
Дослідження показують, що кава підходить тільки для раннього ранку. Якщо ви п’єте більше трьох чашок цього напою в день, то це серйозно порушує роботу ваших біоритмів.

Ви пізно лягайте спати у вихідні
Вечірка допізна по суботах і валяння в ліжку до середини неділі призводять тільки до того, що ви ніяк не можете виспатися в ніч на понеділок, каже Тоуфіг.

Відправ другу:
Залишіть коментар