Черговий скандал з IKEA: заготівля одного "брендованого" стільця приносила Україні 10 гривень


Скандал з імовірно незаконно зрубаною в Україні деревиною для бренду IKEA проливає світло на масштабні проблеми у лісовій галузі України. Країна втрачає ліси, отримуючи крихти у міжнародному ланцюжку виробництва меблів.

Стілець Ingolf добре вписується і на кухні чи в їдальні, і в коридорі або спальні. А конструкція з цільного дерева витримає багато чого”, – так на німецькому сайті описується класичний стілець шведського бренду IKEA. За стілець, який треба збирати самостійно з окремих частин, покупцеві треба викласти 59,99 євро. На німецькій кухні або у спальні закінчується довгий шлях виробництва стільця, що, як з’ясувала британська неурядова організація Earthsight, починається у гірських лісах українського Закарпаття.

Чорнова заготівля такого стільця, перш ніж роз’їхатися у магазини IKEA по всій Європі, експортується з України до Румунії за середньою вартістю близько 10 гривень за одиницю, свідчить база даних митних декларацій ImportGenius, яку проаналізувала DW. Це ті гроші, які залишаються на Закарпатті в обмін на масиви зрізаного карпатського буку, пише МН.

Відправ другу:
Залишіть коментар