Черги на розмитнення: ажіотаж на словацькому кордоні (ВІДЕО)

Кількакілометрова черга утворилася українсько- словацькому кордоні з боку Вишнє Немецке. Спочатку разом і легкові й вантажні автівки стояли, потім їх розділили. Найдовше майже 30 годин очікували водії у черзі на розмитнення. Черга у кілька кілометрів, рух автівок уповільнений 5– 10 метрів за годину – така ситуація наразі на словацько-українському кордоні.

Аби перетнути КПП Вишнє Немецке знадобилося 30 годин! Люди стомлені дорогою, нервують через затори. Відсутність елементарних речей – вбиралень, смітників, які з’явилися тільки ближче до КПП, і як наслідок засмічені узбіччя.

Спочатку і фури, і легкові машини стояли в одній черзі, далі ближче до КПП прикордонники таки розділили потік транспортних засобів на 3 частини: окремо каміони, автівки на розмитнення та автобуси і легковушки на перетин кордону.

Варто додати, по мірі збільшення тривалості перебування у черзі, люди самоорганізувалися: Один чоловік взяв на себе функцію контролю руху автівок і будив водіїв, що дрімали за кермом. Кілька нахаб, що хотіли проїхати без черги – повернули і викликали поліцію.

Кілька перезмінок, через що кілька годин – тиша, потім повільний рух, і за добу таки дісталися КПП. Тут сам процес розмитнення зайняв у середньому годину-півтори: це і зважування, і декларування, і технічний огляд авто, і митний контроль.

Якщо про копії документів подбали завчасно – діло іде швидше, в іншому випадку – процедура затягується. У телефонному режимі, речниця Чопського Прикордонного загону пояснила, працюють у штатному режимі. Черга тільки зі словацького боку через ажіотаж з розмитненням машин і потік вантажівок з гуманітаркою.

Подробиці в сюжеті М-Студіо:

Відправ другу: