Черга на українсько-словацькому кордоні: причини її виникнення

Сьогодні (11.11.20) в.о. заступника начальника Закарпатської митниці Держмитслужби Василь Татош розповів власкору телеканалу ICTV Світлані Ковбиці про причини виникнення великої черги вантажних транспортних засобів перед пунктом пропуску через українсько-словацький кордон «Ужгород – Вишнє Нємецьке» та які заходи вживають митники, аби її зменшити.

Серед основних причин, що призвели до такої ситуації, посадовець назвав не функціонуючу стаціонарну скануючу систему (поломка сканера) на словацькому пункті пропуску «Вишнє Нємецьке» Михайловецької митниці та відсутність у багатьох українських перевізників дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень територією Польщі. Тому увесь великогабаритний потік перенаправився через Закарпаття на Словаччину.

Василь Васильович, зауважив, що керівництво митниці здійснює організаційні заходи щодо зменшення черг перед пунктами пропуску. Зокрема:

– проведено конструктивну зустріч із Генконсулом Словацької Республіки в м. Ужгород Паволом Панісом та перемовини зі словацькими митниками-колегами з проханням пришвидшити здійснення контрольних процедур на словацькій стороні;

– досягнуто домовленості зі словацькими колегами про визнання результатів здійснених контрольних процедур українською стороною на території Словаччини, що також дозволило збільшити пропускну спроможність пункту пропуску;

– проінформовано всіх зацікавлених осіб про наявність черг перед пунктом пропуску та прохання обирати альтернативні маршрути слідування.

– Ми вдячні пану Панісу та словацьким колегам за розуміння та вжиття заходів для збільшення пропускної спроможності пункту пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке», – наголосив Василь Татош. – Вжиті заходи дозволили збільшити середню пропускну спроможність вантажних транспортних засобів, що слідують на виїзд із України за 10 днів поточного місяця до 143 автомобілів щодоби.

До речі, сьогодні Закарпатська митниця отримала лист від очільника Генерального консульства Словацької Республіки у м. Ужгород про організацію двосторонньої зустрічі на рівні керівників регіональних управлінь митних служб України та Словаччини, де зокрема буде піднято питання щодо збільшення пропускної спроможності пункту пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке».

Тож, допоки проблема вирішується, Закарпатська митниця рекомендує перевізникам обирати інші пункти пропуску для перетину кордону вантажним автотранспортом.

Пресслужба Закарпатської митниці Держмитслужби

Відправ другу:
Залишіть коментар