В УжНУ розпочали здійснювати ІФА-тестування на виявлення COVID-19

В УжНУ активно діє Науково-дослідницький і навчальний Центр молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок, колектив котрого систематично бере участь у вітчизняних та міжнародних проєктах (зокрема фінансованих програмою Горизонт 2020), співпрацює з багатьма установами, в тому числі і лікувально-діагностичними центрами краю, розповідає 03.12

Ще до теперішньої пандемії, розуміючи пріоритети розвитку сучасної науки, ректоратом УжНУ було придбано надсучасне обладнання, необхідне для мікробіологічних, генетичних та імунологічних досліджень: амліфікатор для здійснення ПЦР в реальному часі, гомогенізатор для виділення ДНК, бокси (ламінари, 2-го класу безпеки), термошейкери та спектрофотометр для кількісного визначення ізольованої ДНК, ІФА зчитувач з автоматичною системою промивання взірців та інше.

Таке оснащення дозволяє здійснювати різні клінічні вимірювання, у тому числі визначати в сироватці крові осіб наявність антитіл IgM / IgG до коронавірусу SARS-CoV-2 методом імуноферментного аналізу (ІФА). Дослідження імуноферментного аналізу показує, чи людина має гостру форму захворювання (IgM), чи вона вже перенесла його (IgG).

Тож, зважаючи на непросту епідеміологічну ситуацію країни й регіону, УжНУ придбав ІФА-тести у достатній кількості з метою обстеження власних працівників, а також для отримання у майбутньому статистичних даних про напруженість і тривалість імунітету населення Ужгорода. Що важливо, для ІФА-тесту направлення від лікаря не потрібно. Діагностика здійснюється співробітниками Центру молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок у співпраці з одним із приватних медичних центрів міста.

Як зауважив ректор УжНУ Володимир Смоланка: «Університет повинен надавати додаткові соціальні послуги своїм співробітникам та студентам. Використання сучасного лабораторного обладнання, яке було придбано останнім часом для медичних підрозділів УжНУ, для проведення ІФА-діагностики – це лише один із заходів, які ми будемо впроваджувати для медичного захисту колективу у період пандемії».

Відправ другу:
Залишіть коментар