"Було пів батона хліба на два тижні на цілу родину". Історія волонтера з Ірпеня Романа, який проживає на Закарпатті

Про те, що його будинок зруйнований Роман Голованов дізнався 5 березня. Чоловік відправив своїх дітей та дружину закордон, а сам залишився на Закарпатті. Тут Роман займається волонтерською діяльністю. Історію Романа розповідає Суспільне Закарпаття.

Дім Романа Голованова в Ірпені зруйнували російські військові. За його словами, приблизно 5 березня він побачив фотографії від сусіда, який показав що його будинку вже немає.

“У нас у дворі на машині БМП припаркувались кадирівці. Вони зайшли в дім, довго щось там робили. Потім, коли вони вийшли з дому, підпалили будинок. Скло, чашки, які залишились у нас в посудомийці, коли ми вже потрапили в дім, навіть скло поплавилось. Воно просто потекло, як пластик”, — розповів Роман.

Зараз Роман Голованов допомагає людям, які постраждали від війни.

“Іноді ми десь кооперуємось і веземо по декілька машин. Солдатам доставляємо їжу, яка не потребує спеціального приготування. В першу чергу, ми веземо вантажі в села, які тільки звільнили. І люди, як правило, виходять голодні. Ми їхали і попри дороги виходять дуже багато людей. Люди плачуть. Діти плачуть. Вони просять їсти. Багато хто їв, наприклад вони казали, що у них було пів батона хліба на два тижні на цілу родину”, — розповів Роман Голованов.

Наразі чоловік проживає на Закарпатті.

“Війна і окупанти можуть забрати, відняти у нас нерухомість. Вони можуть відняти у нас якісь фізичні речі, але не можуть відняти у нас наше серце. Почувши розмови окупантів зі своїми вдома я розумію що я не хочу бути такими як вони і це, мабуть, така більша спокуса або думка: не стати такими як вони”, — сказав Роман.

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу: