"Британський" штам COVID-19 частіше вражає молодих і здорових людей - пояснення лікаря

Лаборатория Института клеточной терапии в Киеве, 3 декабря 2019 г. Институт клеточной терапии представил в Киеве первые результаты клинических испытаний плацентарных стволовых клеток в Украине в партнерстве с Институтом травматологии и ортопедии НАМН Украины и Киевской городской клинической больницей №6. На этот раз специалисты сфокусируют внимание на таких распространенных заболеваниях, как артроз коленных суставов, повреждения суставов, в том числе – у профессиональных спортсменов. Фото Синица Александр / УНИАН

Новий штам збудника COVID-19, який вперше був виявлений у Великій Британії та згодом поширився в Україні та інших країнах світу, частіше вражає молодих і здорових людей, а також спричиняє тяжчий перебіг захворювання у вагітних, повідомляє Суспільне.

Про це під час пресконференції розповів професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Сергій Дубров.

“Є відмінності між штамами, і про це вже говорять практично всі лікарі. З клінічної точки зору вони полягають в тому, що більше молодих хворих. Досить багато молодих пацієнтів фізично здорових, і в основному це – чоловіки віком 27-44 роки”, – пояснив експерт.

При цьому він зазначив, що у разі інфікування цим штамом навіть люди без супутніх патологій часто мають тяжкий або критичний перебіг захворювання. За словами експерта, також “британський” штам важче переносять вагітні.

“Коли ми мали справу з “уханьським” штамом, то на кінець грудня серед 1633 вагітних померло 5. Тобто летальність становила 0,03% – набагато менше, ніж у загальній популяції людей. І от лише за вчорашній день два регіони телефонували, консультувалися стосовно критичного перебігу у вагітних в третьому триместрі вагітності. Вирішувалося питання переведення на штучну вентиляцію легень і в одній області, і в другій”, – повідомив Дубров.

На думку лікаря, тяжкий перебіг хвороби у вагітних, найімовірніше, пов’язаний з інфікуванням новим штамом.

“Він є набагато тяжчим, порівняно з уханьським, коли ми, умовно кажучи, взагалі не мали з вагітними проблем. У переважної більшості вагітних перебіг був легкий”, – додав він.

За словами Дуброва, також у разі інфікування “британським” штамом ризик критичного перебігу хвороби зберігається значно довше.

“Якщо при варіанті інфікування “уханьським штамом” пік або ризик критичного перебігу розвивався на 8-13 добу, то зараз я бачу, що навіть і на третьому тижні, і в кінці третього тижня, коли пацієнти виписуються на амбулаторне лікування, або переводяться з інтенсивної терапії, ми знову маємо піке, знову з вираженою цитокіновою відповіддю і тяжким рецидивом, тяжким перебігом самого захворювання”, – підсумував лікар.

Відправ другу:
Залишіть коментар