"Бейбі-бокси" повертаються: Кабмін процедуру їх видачі

Кабінет міністрів відновив процедуру видачі натуральної допомоги новонародженим за програмою “пакунок малюка”. Так звані “бейбі-бокси”, до яких входять засоби гігієни, одяг та інші необхідні речі з догляду за немовлям, отримуватимуть всі новонароджені після 24 жовтня.

Відповідна постанова була ухвалена на засіданні уряду 25 листопада 2020 року для виконання положень закону про соціальну допомогу сім’ям з дітьми, підписаного президентом 21 жовтня.

“Ми вносимо зміни до нещодавньої постанови про монетизацію “пакунку малюка”. Кошти на фінансування цільової програми закладені як у бюджеті на цей рік, так і на наступний. Крім того, за пропозицією Мінцифри, ми плануємо замінити паперову довідку, яку видавав пологовий будинок (для отримання “пакунку малюка” – ред.) на цифрову систему обміну інформацією”, – розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Відповідно до проєкту постанови Кабміну, “пакунок малюка” отримають всі народжені в період з 24 жовтня 2020 до 1 липня 2021 року. Видача “пакунку” має відбутися протягом 30 днів з моменту народження дитини. В разі, якщо батьки виявлять пошкодження вмісту пакунку, вони зможуть замінити його. Фінансування проєкту “Пакунок малюка” буде відбуватися відповідно до положень закону про державні закупівлі.

Програму одноразової натуральної допомоги при народженні дитини “Пакунок малюка” було запроваджено у 2018 році. 30 червня Антимонопольний комітет України ухвалив рішення скасувати “пакунки малюка” у зв’язку з розглядом скарг учасників закупівель на формування складу “пакунку. Як наслідок, кабінет міністрів 29 липня ухвалив постанову, згідно з якою замість “пакунка малюка” породіллям почали видавати соціальну банківську картку, якою можна було розрахуватися під час купівлі товарів для немовлят у спеціальних магазинах.

Монетизація “пакунку малюка” викликала численні скарги, в тому числі від міжнародних організацій, тому у вересні Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволив відновити видачу натуральних “пакунків малюка”.

Відправ другу:
Залишіть коментар