Банківські транзакції українців будуть під пильним спостереженням

Вже з літа посилиться контроль за проведенням банківських операцій, які здійснюють українці.

Норми оновленого закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» № 361-IX і положення НБУ «Про здійснення банками фінансового моніторингу» № 65 від 19.05.2020 р. змінили деякі процеси контролю в частині:

переказів коштів;
здійснення віддаленої ідентифікації та верифікації;
передачі інформації щодо публічних осіб, кінцевих бенефіціарних власників;
призупинення операцій тощо.

«Банки в посиленому режимі забезпечують зміни не лише внутрішніх нормативних документів, а й навчають персонал і намагаються максимально автоматизувати в АБС (автоматизована банківська система – ред.) оновлені контролі з фінансового моніторингу з огляду на внесені зміни», – розповіла виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

При цьому вона зазначила, що вже сьогодні в банках є відповідні налаштування виявлення ризику клієнтів, однак зміни законодавства в сфері фінансового моніторингу викликали необхідність доопрацювання програмного забезпечення з залученням IT-фахівців (розробників АБС), проведення тестування систем, для чого потрібен додатковий час.

З ініціативи банків НАБУ провела обговорення з НБУ про можливість перенесення термінів автоматизації, враховуючи навантаження на банки.

«Зокрема, через вплив обмежувальних заходів (Covid-19), значно ускладнилася робота як банків, так IT-компаній (віддалений режим роботи, захворювання працівників). НБУ взяв до уваги проблеми ринку і подовжив терміни максимальної автоматизації необхідних процесів суб’єктів первинного фінансового моніторингу до 30 червня 2021 року. Відповідні зміни прийняті постановою НБУ № 2 від 12.01.2021 року», – уточнила Коробкова.

Відправ другу:
Залишіть коментар