5 км пішки засніженим лісом: як на Закарпатті лікарі добиралися до пацієнтки

Як інформують на сторінці 103 Закарпаття, вчора о 10.18 на диспетчерський пульт Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги надійшов виклик – у 80-річної жінки із с. Руський Мочар Великоберезнянського району різко понизився тиск (80 на 40). Температура у пацієнтки була нормальна, контакт з хворими на COVID – заперечувала і будь які інші скарги – відсутні. Однак, людина, що телефонувала, повідомила, що бабусі ставало все гірше, а зв’язатися із сімейним лікарем немає можливості.

Вже за хвилину лікарська бригада №1300 мчала на виклик. Дорогу замело снігом і автомобіль «швидкої» зупинився за 5 км від села. Щоб дістатися до пацієнтки, яка потребувала допомоги і ймовірно госпіталізації, медики викликали ДСНС.

Однак, оцінивши ситуацію як загрожуючу для життя пацієнтки, лікар Олеся ГОЙЗАН та фельдшер Василь КІНДРАТ не стали очікувати приїзду рятувальників, а взявши із собою все необхідне – дефібрилятор, електрокардіограф, ліки та кейс з медичним устаткуванням, побігли через засніжений ліс. Лікар розповідає, що не дивились на годинник і усвідомлювали – кожна хвилина на вагу золота.

Після 5-кілометрового «марафону» засніженими хащами Великоберезнянщини на медиків чекав перший «сюрприз» – з’ясувалося, що у пацієнтки вже кілька днів тримається висока температура – 38,6, а ось з тиском навпаки – на момент візиту проблем не було. Родичі пацієнтки почали вимагати зробити тест на COVID і були дуже здивовані, що «швидка» не надає ТАКУ послугу. На питання чому не звертались до сімейного лікаря, відповіли що лікарю «далеко добиратися, а ви «швидка» – то ваша робота».

Після огляду пацієнтки лікар наполягала на її госпіталізації та дообстеження в медзакладі. Рятувальники МНС вже дісталися своїм високопрохідними авто до села і могли транспортувати хвору. Однак, тут на рятувальників і медиків чекав другий «сюрприз» – категорична відмова. Лікар пояснила всі можливі ризики, однак переконати пацієнтку та її рідних – було неможливо. На запитання– що робитимуть у цій хащі, якщо ж у бабусі різко погіршиться стан, відповіли – “знову викличемо швидку”

Таких викликів, коли пацієнти вводять в оману диспетчерів, описують симптоми або, навпаки, не повідомляють про високу температуру та ймовірний COVID – надзвичайно багато. Екстрену медичну допомогу ототожнюють з сімейником «на колесах», який цілодобово знаходиться на зв’язку. Деякі пацієнти викликають «швидку» по 3-5 разів на добу, відмовляючись від госпіталізації.

Відправ другу:
Залишіть коментар