34 кримінальні провадження за колабораціонізм зареєстрували на Закарпатті від початку війни

34 кримінальні провадження за фактами колабораціонізму зареєстрували на Закарпатті з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це в ефірі інформаційного ранку на Суспільному повідомила речниця Закарпатської обласної прокуратури Катерина Хижняк, пише Суспільне Закарпаття.

За словами речниці, до суду скерували 6 обвинувальних актів.

“Фігуранти справ у переважній більшості мешканці Закарпаття, є уродженці інших держав, зокрема, росії, але які мають український паспорт та проживають в Україні. Є одне провадження з тих, які скеровані до суду. Воно стосується закарпатки, яка вже раніше виїхала на територію РФ, звідки веде підривну діяльність. Зазвичай фігурують люди старшого віку”, — розповіла Катерина Хижняк.

Речниця обласної прокуратури розповіла, що колабораційну діяльність на Закарпатті кваліфікують або як кримінальний проступок, або як злочин за однією з частин статті 111-1 ККУ.

“Так, як на Закарпатті не ідуть бойові дії, то те, що визначаємо тут як колабораціонізм — це здебільшого публічна підтримка громадянами дій російських військових проти України. Також — невизнання окупації частини території України. Йдеться про підтримку у публічному просторі: у соцмережах, з використанням ЗМІ. Це кваліфікується за статтею про колабораційну діяльність”, — розповіла Катерина Хижняк.

Єдиний винесений вирок за колабораціонізм був у Берегові. За словами речниці прокуратури, місцевого чоловіка засудили у серпні на 10 років позбавлення права обіймати певні посади в органах державної влади, в органах місцевого самоврядування за поширення колабораціоністських дописів у соцмережах.

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано один коментар.
  1. “….. – засудили у серпні на 10 років позбавлення права обіймати певні посади в органах державної влади, …” а ще могли покарати осудливим поглядом тощо….. А сидіти то він буде? чи все обійдеться доганою….