30 відсотків жителів Закарпаття страждають на сезонну алергію

Лікарі кажуть: кількість пацієнтів щороку зростає на 5%.

Схильність до алергічних реакцій спадкова. Але трапляються випадки, коли алергіками стають люди, рідні яких ніколи на цю недугу не страждали.

З квітня по липень у повітрі багато пилку рослин, який проникає в наш організм через слизову оболонку очей і носа. Відтак людина починає чхати, у неї з’являється нежить, з очей течуть сльози, з’являються головний біль, слабкість, безсоння.

Сезонна алергія або ж поліноз (сінна лихоманка) – це агресивна реакція організму людини на пилок квітучих рослин. Сезонною вона називається тому, що саме у весняний період з’являються рослини-агресори.

При попаданні пилку квітучої рослини в організм, алерген осідає на слизовій оболонці носоглотки. Організм агресивно сприймає цей чужорідний агент, починається активний запальний процес. Для її виведення з організму, продукується велика кількість слизу, яка заповнює носові пазухи і синуси.

Загальні ознаки сезонної алергії:

– слабкість, головний біль і безсоння під час цвітіння дерев та квітів і не минають тривалий час;
постійний нежить;
– часте чхання, почервоніння очей та сльозотеча;
– симптоми спостергіаються практично в один і той же час.

Складність сезонної алергії у тому, що насправді цвітуть рослини аж до кінця літа, і людям схильним до цього виду алергії доводиться мучитися довгі півроку.

Враховуйте, що терміни цвітіння рослин можуть змінюватися в залежності від погодних умов. Не варто забувати і про те, що для кожного кліматичного регіону характерні свої алергени.

Березень-квітень: вільха, ліщина, верба.

Квітень-травень: береза, ясен, дуб, тополя, клен, верба, в’яз, осика.

Квітень-вересень: алергія до спорів грибів-мікроорганізмів – гриби цвілеві.

Травень-червень: ялина, сосна, кульбаба.

Травень-липень: костриця, тимофіївка, їжака, тонконіг, райграс, лисохвіст, жито, багаття, пирій, ячмінь, овес.
Червень-липень: подорожник, липа, гречані.

Липень-серпень: кропива

Липень-жовтень: полин, лобода, кропива, амброзія, лобода та інші сміттєві трави.

На жаль, повністю вилікуватися від алергії неможливо, можна тільки стабілізувати стан організму і полегшити протікання хвороби на період цвітіння рослин. Для цього потрібно визначитися з небезпечним для вас алергеном.

Оскільки до алергії у тому чи іншому вигляді схильні майже всі – від немовлят до людей похилого віку, то рекомендовано проходити спеціальне тестування, адже часто ми навіть не підозрюємо, який саме алерген для нас небезпечний.

Для швидкого виявлення таких речовин лікарі найчастіше призначають спеціальний аналіз – алергопанель.

Актуальна пропозиція від лабораторії “Астра-Діа” – інгаляційна алергопанель. Дослідження виявляє індивідуальну чутливість до пилку берези бородавчастої, вільхи сірої, ліщини, дуба, тимофіївки лугової, жита, полину, подорожника ланцетного; реакцію на епідерміс собаки, кота, коня, морської свинки, хом’яка та кролика, а також на кліщів D. pteronyssinus, D. farinae, грибки Asp. fumigatus, Cladosp. herbarum, Pen. notatum, Alt. alternata. Аналіз виконується протягом 3-4 днів, вартість – 830 грн.

У будь-якому випадку, при появі алергічної реакції необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, а при необхідності до алерголога. Вони підберуть і забезпечать вам ефективну терапію і профілактику. Бережіть себе! Будьте здорові.

Веб-сайт: https://astra-dia.ua/

Контакти:

0312 64 46 75;
067 312 66 69;
050 338 17 48

*Партнерський матеріал

Відправ другу:
Залишіть коментар