3 основні причини, які заважають побудувати щасливі і повноцінні відносини

В глибині душі, мабуть кожна людина на планеті Земля мріє про створення щасливої сім’ї. Але в реальному житті чоловіків і жінок, які були б щасливі в сім’ях, які вони ж і сотворили, нажаль не багато. Це ж підтверджує статистика розлучень, яка красномовно свідчить про складні часи для сучасної сім’ї. Звичайно це лише цифри, але всі ми знаємо чимало випадків серед своїх рідних, чи знайомих, в яких відносини також не склалися. Давайте спробуємо розібратися із причинами, які заважать побудувати хороші стосунки у власній сім’ї.

Помилка при виборі партнера для створення сім’ї.

В певному сенсі, будь-яке спілкування між двома людьми можна назвати відносинами. Але якщо йде мова про особистісні відносини між чоловіком і жінкою, то для цього потрібна певна сумісність фізичних, емоційних, інтелектуальних та духовних якостей з обох сторін. За інших умов такі стосунки мають мало шансів проіснувати тривалий час і навряд принесуть задоволення, щастя і радість.

6728_w0sze6pq-q4.jpg (18.21 Kb)

Від природи в людському біокомп’ютері (мозку) існує так званий образ ідеального партнера. Саме цей образ ми підсвідомо використовуємо, коли щоразу “скануємо” потенційного партнера, оцінюючи його, чи розглядаючи на предмет ймовірних майбутніх відносин. У випадку часткового співпадіння, ми відчуємо симпатію до цієї людини, або нас переповнює емоційна ейфорія. Найщасливіші мабуть ті люди, які знайшли собі пару, яка просто ідеально доповнює їхній внутрішній світ. Але так буває не завжди. Приймаючи рішення про початок нових відносин, одруження, чи створення сім’ї, наприклад, дівчата і жінки часто розуміють, що їхній обранець не є ідеальним партнером, проте все ж йдуть на такий крок. І часто в цьому питанні свою роль відіграють власні страхи і комплекси, думки і поради оточуючих, або навіть соціальні стереотипи (заміж обов’язково потрібно вийти до такого то віку). І дуже рідко буває таке, коли серце чітко дає сигнал, що ця людина і є “саме тією”.

Якщо рішення про одруження було продиктоване відчуттям закоханості, воно, як відомо, часто проходить в термін від трьох місяців до трьох років. Одразу після цього наступає певне охолодження між членами подружжя. При цьому, одні готові терпіти одне одного, інші розвивають свої відносини і відправляються в нові пошуки.

Небажання чоловіка і жінки працювати над спільними відносинами;

Навіть після сильного і великого кохання, завжди наступає етап “прозріння”. Саме тоді з’являється усвідомлення того, що обраний партнер зовсім не такий, як здавалося на початку. Ми виявляємо в цієї людини масу недоліків, а наші претензії і незадоволення можуть зростати з кожним днем все більше. Чимало пар не проходять цей поріг і їхні стосунки, або перетворюються на справжню каторгу, або просто закінчуються.

Жодні відносини не можуть існувати самі по собі без свідомої і цілеспрямованої роботи над ними. Найкраще, коли і чоловік, і жінка розуміють це і в буквальному сенсі будують ці стосунки, щодня вкладаючи в них по “цеглинці”. Лише такий підхід дає можливість подружжю перейти всі спільні труднощі і успішно подолати їх. Тоді на зміну емоційної ейфорії, чи стану закоханості наступає любов – прийняття партнера таким, яким він є, усвідомлюючи всі його сильні і слабкі сторони.

Власні невирішені емоційно-психологічними проблемами.
Ще до початку відносин в кожної людини було минуле і своє життєва історія, які можливо залишили свій негативний слід в душі. Наприклад, накопичення образ і претензій в дитинстві дівчинки до батька, часто відображається в стосунках цієї вже дорослої жінки до свого чоловіка. Свій вплив мають також дитячі психологічні травми, а також взаємовідносини наших батьків, які відіграють роль своєрідного прикладу, який підсвідомо буде відтворюється нами в тій, чи іншій формі. Невдалий попередній шлюб, якщо такий був, в деяких випадках також суттєво заважатиме в спілкування з новим партнером.

Емоційно-психологічних проблем може бути багато, залежно від всього пережитого і пройденого в житті. Відповідно чим більший негативний багаж людина тягне за собою, тим гірше це може відображати на її відносинах з особою протилежної статі. І хоча над своїми пороками і недоліками працювати важко, проте це вкрай необхідно.

Звичайно причин, які заважають створювати щасливі відносини може бути і більше. Але саме вище наведені чинники лежать в основі всіх проблем у стосунках між людьми. Проте, якщо обирати партнера керуючись підказками власної душі, при цьому невпинно працювати над собою і спільними відносинами – є ризик прожити щасливе в повноцінне життя, отримуючи справжнє задоволення від кожного дня. Чого власне і бажаю кожному.

Відправ другу:
Залишіть коментар