2,7 гектара землі ботанічного саду УЖНУ мерія незаконно віддала під забудову

Землю безкоштовно отримала фірма Олександра Білака – колишнього заступника міського голови Ужгорода Богдана Андріїва. За оцінками ріелторів, ринкова вартість землі складає 900 тис.дол. – 24 млн.грн. Прокуратура порушила кримінальну справу  за фактом зловживання владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України).


Історія розпочалась ще в 2010 р. Міська рада заключила договір з двома структурами: ТОВ «Житловий комплекс УжНУ» і ТОВ «Ужгородський житловий комплекс» і передала їм ділянку площею 2, 7 га. Мета благородна – «Для будівництва та експлуатації багатоповерхової житлової забудови для працівників ДВНЗ УжНУ та членів їх сімей».Однак, незважаючи на слово «УжНУ» в назві, ці юридичні особи нічого спільного з університетом не мають. Кінцевим засновником ТОВ «Товариство забудовників УжНУ» був батько Олександра Білака, Павло Білак. Директором іншої структури – ТОВ «Ужгородський житловий комплекс» був сам Олександр Білак. Пізніше директором стала його дружина, Вікторія Білак.

На частині ділянки було побудовано 5 багатоповерхових будинків (75 квартир). Однак, згідно матеріалів кримінального провадження  №12018070000000264 , жодної квартири для працівників УжНУ виділено не було – все реалізувалось за гроші, і більшість – стороннім для університету людям. Крім того, всі комерційні приміщення будинків опинились у власності приватної структури.В зв’язку зі зміною законодавства, щоб продовжити будівництво, потрібно було внести зміни в генеральний план міста. Через це забудова на кілька років призупинилась, адже по генплану на цій території передбачався ботанічний сад.


Справа зрушилась з місця після того, як міським головою став Богдан Андріїв, а Олександр Білак став його заступником (фірму в той період очолила його дружина, Вікторія). І вже 11 жовтня 2018 р. на сесії міської ради було внесено зміни у генплан міста і територію ботсаду перепрофілювали під будівництво багатоповерхівок. Слід зазначити, що зміни зміни до генплану, які проштовхнув Андріїв для свого заступника Білака, також прийнято з чисельними порушеннями (на що, зрештою, і звернули увагу в прокуратурі).

Ще через деякий час фірма, на яку оформлена земельна ділянка, змінила власників – новими власниками стали особи, наближені до відомого забудовника Гозди. Структура отримала дозвіл на будівництво трьох семиповерхових будинків на цій ділянці.


Ось так УжНУ втратив 2,7 гектара землі. Університет міг висадити там сад, міг віддати територію забудовникам і отримати 20-30 квартир для працівників, міг просто продати цю землю за 22-24 млн.грн. і використати ці кошти на поліпшення своєї бази. А натомість не отримав нічого. Землю безкоштовно отримала структури-посередники і передали її приватному забудовнику.


Півтора роки тому прокуратурою порушено кримінальну справу, проведено виїмку цілого ряду документів в різних структурах. Однак, пізніше розслідування злочину призупинилось. Однак, зараз прокурор області, за якого злочини, пов’язані із земельними справами міських чиновників чомусь не розслідувались, звільнений з посади. Тож з’явилась надія на справедливість. Якщо правоохоронці доведуть справу до кінця, то університет зможе повернути собі більшість території, яка ще вільна від забудови.

Вл.інф.

Відправ другу:
Залишіть коментар