Закриті списки команди Зеленського – передвиборчу корупцію планують перенести в партійні офіси

Сьогодні ВРУ збирається на позачергове засідання ініційоване новообраним Президентом України Володимиром Зеленським.

На порядку денному розгляд змін до виборчого законодавства. Призначений голова Адміністрації Президента Андрій Богдан заявив, що команда Президента наразі не бачить можливості реалізувати вибори за відкритими списками, коли виборці з усієї країни чітко бачать список всіх претендентів партії на посаду народного депутата України.

Натомість, АП пропонує скасувати мажоритарку та змінити систему на закриті списки, коли партія оголошує тільки першу 5-ку, або 10-ку кандидатів, а всі інші кандидати в списку залишаться невідомими до оголошення результатів виборів.

Раніше за такою системою до ВРУ проходили водії, перукарі та інші помічники політиків, які потім зникали, а на їх місця заходили інші одіозні персони.

Така система створює максимальні передумови для корупції в партійних офісах, коли керівник партії вирішує за яким номером балотуватиметься до ВРУ той чи інший кандидат.

Раніше місця в прохідній частині списку коштували від 2 до 4 мільйонів доларів. До того ж, при закритих списках для партії відкривається можливість “проштовхувати” у ВРУ будь-яких дискредитованих політиків.

При цьому команда Зеленського намагається піднести ці зміни, як нагальний запит суспільства, поки жителі України не розібралися, які загрози несуть в собі “закриті списки”, коли людям не дають розуміння кого конкретно вони обирають.

Нагадаємо, вчора Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів на 21 липня. Того ж дня спікер ВРУ оголосив про зібрання позачергового засідання Верховної ради для розгляду ініційованих Президентом змін до виборчого законодавства.

Засідання ВРУ почнеться о 12:00.